Video: Porovnání, jak ulehčilo pražské jižní spojce otevření nového okruhu

21. 9. 2010 – 18:43 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Video: Porovnání, jak ulehčilo pražské jižní spojce otevření nového okruhu
Jižní spojka nyní zeje prázdnotou.. Foto: iDNES.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Právě dnes se otevřel dlouho očekávaný pražský okruh, který má ulevit hlavně Pražské dopravě na jižní spojce. Redaktoři iDNES.cz porovnali pomocí záběrů situaci na jižní spojce před otevřením okruhu a po jeho otevření.

Úleva je vidět na první pohled. Oddechli si hlavně obyvatelé Barrandova, kteří jižní spojku využívali při cestě do práce. "Po dlouhých 20-ti letech bydlení na Barrandově je silnice volná, ale že to trvalo :-). Žádné kolony kamionů kam oko dohlédne, jen volná silnice. Teď by to jen chtělo opravit vyjeté koleje od kamionů a bude to super" píše jeden ze čtenářů iDNES.cz.

"Z Měcholup jsem měl cestu do Plzně. U Valíku v Plzni jsem byl přesně po 75 minutách při dodržování všech rychlostních předpisů - to je lahoda pane Jahoda.." píše zase čtenář peterudes.

 

Video: Srovnání jižní spojky před a po otevření okruhu:

Zdroj: iDNES.cz

 

iDNES.cz citoval náměstka pražského primátora Rudolfa Blažeka (ODS) "Praha se rozhodla počínaje úterní půlnocí vypnout semafor na Barrandovském mostě. Bez kamionů nemá význam. Chceme, aby doprava směrem na Malovanku a okruh byla plynulejší.

Na nový, jihozápadní úsek pražského okruhu mohli první řidiči najet v pondělí krátce po poledni. Od pondělní půlnoci se pro auta nad 12 tun uzavřela Jižní spojka. Kamiony ji musejí nyní objíždět právě po nové dálnici.

Nový úsek Pražského okruhu navazuje u Slivence na již provozovanou část okruhu Slivenec - Ruzyně, čímž budou komunikací dálničního typu spojeny dálnice D1 (směr Brno), rychlostní silnice R4 (směr Strakonice), dálnice D5 (směr Plzeň), rychlostní silnice R6 (směr Karlovy Vary) a rychlostní silnice R7 (směr Chomutov).

„Mimo dopravních přínosů v Praze se jedná o dokončení dálničního propojení napříč Evropou,“ říká generální ředitel ŘSD Jiří Švorc. Všem jmenovaným dopravním významům odpovídá i prognózovaná intenzita dopravy na Pražském okruhu, předpokládá se až 70 000 vozidel/24 hodin.

 

Základní fakta o Pražském okruhu

· jízda mezi brněnskou D1 a plzeňskou D5 za 19 minut
· nový úsek převezme až 70 000 vozidel za 24h
· 23 km novostavby Slivenec – Lahovice – Vestec – Modletice
· komplexní rekonstrukce 7 km dlouhého úseku Třebonice – Slivenec
· 2,3 km dlouhá estakáda přes Berounku a Vltavu (nejdelší most v ČR)
· 1,7 km dlouhý tunel Lochkov
· 1,9 km dlouhý tunel Cholupice
· 425 m dlouhý most přes Lochkovské údolí ve výšce 65 m nad údolím
· moderní liniové řízení dopravy
· dvě rozsáhlá mimoúrovňová křížení – u Modletic (D1) a Zbraslavi
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články