Vláda našla peníze na dotace na zateplení domů

30. 3. 2011 – 12:45 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vláda našla peníze na dotace na zateplení domů
Drtivá většina panelových i nepanelových bytových domů trpí důsledky nedostatečné stavební péče z minulých desetiletí, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Navýšení rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení o 83 miliónů korun na modernizaci a zateplení bytových domů schválila na svém středečním zasedání vláda. Ministerstvo financí poskytne 50 milionů korun z rozpočtové rezervy a zbytek ze svého rozpočtu uhradí ministerstvo pro místní rozvoj.

"Jsou to nové výdajové položky, které umožní pokračovat v programu rekonstrukcí bytových domů formou státních příspěvků ke splácení úroků," řekl k programu Nový panel premiér Petr Nečas (ODS) po jednání vlády a dodal: "Zároveň změna určuje limit pro nově uzavírané smlouvy v letošním roce na jednu miliardu korun."

O změnách rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2011 rozhodli na své poradě 16. února letošního roku ekonomičtí ministři.

Od roku 2001, kdy se udělují státní příspěvky na opravy domů prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení, se podpořila rekonstrukce více než 360 tisíc bytů.

Podpora rekonstrukcí, modernizací a zateplování bytových domů je jedním z nejvýznamnějších programů státní bytové politiky. Jejím cílem je motivovat vlastníky domů a bytů k provádění nikoliv jednotlivých oprav, ale k celkové rekonstrukci domů. "Zateplování je důležitou součástí takové rekonstrukce, bylo by však zásadně nesprávné zateplovat neopravené domy," uvádí předkládací zpráva.

Drtivá většina panelových i nepanelových bytových domů trpí důsledky nedostatečné stavební péče z minulých desetiletí. Investiční dluh v této části bytového fondu přesahuje podle ministerstva pro místní rozvoj 570 miliard korun.

-Petra Hrubá | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články