Vláda schválila snížení peněz určených na platy policistů a hasičů o 409 milionů

6. 4. 2011 – 11:29 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vláda schválila snížení peněz určených na platy policistů a hasičů o 409 milionů
Ušetřené peníze se využiji na nákup pohonných hmot, ochranných pomůcek a věcných prostředků požární ochrany, Foto: MVČR | zdroj: NašePeníze.cz

Kabinet Petra Nečase (ODS) ve středu schválil návrh na snížení objemu peněz určených na mzdy pro 714 policistů a 134 hasičů.

Tato místa nebyla obsazená a ušetřené peníze se použijí na ostatní běžné výdaje bezpečnostních sborů, informoval o tom nejmenovaný zdroj obeznámený s jednáním vlády.

V případě počtu neobsazených míst u Policie České republiky půjde o trvalé snížení. Získané prostředky v celkové výši 342 milionů korun se použijí zejména na nákup materiálu, drobného hmotného majetku, výpočetní a kriminalistické techniky, na opravy a údržbu majetku a nákupy pohonných hmot.

"Tím bude zajištěn minimální standard výkonu služby Policie ČR a zabezpečena tak základní stabilizace provozního rozpočtu pro rok 2011 i léta následující.," uvádí ministerstvo vnitra v předkládací zprávě.

Hasičů se toto opatření týká jen dočasně, a to pouze pro letošní rok. V příštím roce by se mzdové prostředky určené na pokrytí 134 míst hasičů v celkové výši téměř 67 milionů korun měly zpět vrátit na současnou úroveň.

Ušetřené peníze se využiji na nákup pohonných hmot, ochranných pomůcek a věcných prostředků požární ochrany, pěniv, hasiv, sorbentů, hadic a pneumatik pro zásahová vozidla.

Podle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů systemizace podléhá souhlasu vlády.

-Petra Hrubá | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články