Vláda ždímá nízkopříjmové občany, kolem bohatých chodí po špičkách tvrdí Hašek

10. 8. 2010 – 22:04 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vláda ždímá nízkopříjmové občany, kolem bohatých chodí po špičkách tvrdí Hašek
Hašek finálně přislíbil, že ČSSD bude předkládat alternativní návrhy k řešení stávajících problémů, Foto:ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Kabinet se podle Haška v podstatě chová podle manuálu Mezinárodního měnového fondu a zcela ignoruje zájmy většiny občanů. "Vláda staví přízeň nadnárodních ekonomických institucí nad zájmy občanů této země," řekl.

Je krajně nespravedlivé, když vláda slibuje nadstandardní podmínky bankám a finančním institucím, ačkoli to byly ony, kdo ve velké míře způsobil současnou hospodářskou krizi. Zcela nesmyslně pak ještě mají platit za jejich chyby občané. "Kde je solidární přístup bank, kterého se tolik dovoláváte u občanů? Kde je jejich odpovědnost? Vaše vláda raději přenese tuto odpovědnost na nízkopříjmové občany," zvolal.

"Velmi vás prosím, pane premiére, přestaňte šířit představu České republiky jako rozpočtově rozvrácení země potácející se nad propastí bankrotu. Víte dobře, že to není pravda. Toto není doba na strašení lidí. Občané České republiky potřebují slyšet jasnou vizi," dodal Hašek.

Je přesvědčený, že vláda nemá připravenou žádnou prorůstovou strategii a také žádný plán na vyrovnaný rozvoj ve všech regionech. Varoval, že realizací opatření, které vláda avizovala a které stojí pouze na škrtech, povedou nejen k růstu chudoby, ale také xenofobie, extremismu a napětí ve společnosti. "K ekonomickému růstu a rozvoji společnosti se nedá proškrtat," konstatoval Hašek.

Kabinet podle Haška navíc vůbec neošetřuje zemědělskou politiku a rozvoj venkova. Svým laxním přístupem způsobuje, že čeští zemědělci přijdou o evropské dotace a ztratí tak konkurenceschopnost ve srovnání se svými evropskými kolegy. "Chceme-li zachovat charakter evropského zemědělství, pak musíme toto zemědělství chránit proti dovozu, který se neohlíží na evropské standardy," řekl.

Hašek finálně přislíbil, že ČSSD bude předkládat alternativní návrhy k řešení stávajících problémů. "Nebudeme asistovat u likvidace sociálně solidárního státu a dostupnosti služeb," uvedl.

Poslanecká sněmovna zasedá od 14.00. Za strany vládní koalice vystoupil pouze premiér Petr Nečas (ODS), zbytek odpoledne naplnily svými projevy opoziční poslanci ČSSD a KSČM.

-Pavlína Heřmánková, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,490 24,610
USD 23,860 24,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články