Výrobce telefonů Gigaset zvýšil provozní příjmy a ziskovost

16. 7. 2010 – 18:10 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Výrobce telefonů Gigaset zvýšil provozní příjmy a ziskovost
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Společnost Gigaset navýšila svůj podíl na trhu v Evropě, a to díky úspěšným produktům jako je SL400.

Stejný trend vykazuje i prodej telefonů Gigaset v ČR. Gigaset Communications GmbH, vedoucí hráč na evropském trhu s DECT telefony, v prvním čtvrtletí výrazně zvýšil své provozní tržby. Zisk EBITDA dosáhl téměř 17,7 milionu eur a tržby 125 milionů eur. Přitom ve stejném čtvrtletí předchozího roku zaznamenala společnost provozní ztrátu ve výši 17,6 milionu eur a tržby 140 milionů eur. To dokazuje, že restrukturalizační opatření ve firmě, v níž ARQUES Industries AG drží 80% podíl, fungují. Česká republika pak zaznamenává stejný vývoj prodejů i zvyšování podílu na trhu bezdrátových telefonů.

Jako špičkový výrobce navýšila společnost Gigaset svůj podíl na trhu, zejména v Evropě, a to díky svým úspěšným produktům. Vlajková loď jejího portfolia – „nejmenší Gigaset na světě“ Gigaset SL400A – od svého uvedení na trh na jaře získala několik cen a vede žebříček prestižního oborového magazínu Connect s hodnocením „velmi dobrý“, následován dalšími kvalitními produkty Gigaset. Čtenáři největšího evropského telekomunikačního magazínu také zvolili Gigaset SL400A „Produktem roku 2010“ v kategorii DECT.

Výsledky společnosti překonaly očekávání, a to díky velké poptávce po produktech Gigaset a opatřením zaměřeným na zvýšení ziskovosti. V roce 2009 přistoupila společnost Gigaset Communications k intenzivním úsporným krokům, snížila počet zaměstnanců a zaměřila se na svou klíčovou obchodní aktivitu – telefonii. Pro rok 2010 firma očekává celkové tržby téměř 500 milionů eur a velké zlepšení u návratnosti svých investic. V prvním čtvrtletí společnost Gigaset překonala své rozpočtové cíle v oblasti tržeb a marží, a to zejména díky silným prodejům v Evropě. Oblast bezšňůrových telefonů si vede dobře, tržby rostou a Gigaset dobře prospívá. Marže se snížily i přesto, že celkové tržby v meziročním porovnání mírně klesly v důsledku prodeje ztrátových divizí Broadband a WiMay v červenci 2009 a Home Media v říjnu 2009.

Prodej telefonů Gigaset v České republice
Růstový trend v prodejích telefonů Gigaset a udržení ziskovosti vykazují i poslední výsledky Gigasetu v České republice. Jen za loňský rok společnost Gigaset Communications GmbH navýšila v ČR prodej bezdrátových telefonů o 10 %. V České republice se tak i přes pokračující hospodářskou krizi v roce 2009 prodalo přes 120 tisíc telefonů.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články