Výše dávek není motivující pro hledání práce, myslí si lidé

7. 6. 2012 – 15:05 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Výše dávek není motivující pro hledání práce, myslí si lidé
Současná úroveň podpor a sociálních dávek není podle nadpoloviční většiny veřejnosti dostatečně motivující pro to, aby si nezaměstnaní práci hledali, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Současná úroveň podpor a sociálních dávek v nezaměstnanosti není podle nadpoloviční většiny české veřejnosti (56 %) dostatečně motivující pro to, aby si nezaměstnaní práci hledali. Vyplývá to z průzkumu Střediska empirických výzkumů STEM.

Více než dvoutřetinová většina občanů ČR dlouhodobě zastává názor, že nezaměstnaní by měli dostávat jen tak nízké dávky, aby byli nuceni si aktivně hledat práci. Necelá třetina veřejnosti naopak preferuje poskytovat tak vysoké dávky, aby nedošlo ke snížení životní úrovně nezaměstnaných.

TIP: Průzkum: Nezaměstnaní většinou pracovat nechtějí

Zastoupení tohoto názoru v populaci je od roku 1998, jak společnost uvádí, v podstatě stabilní a nijak výrazně se nemění např. v závislosti na aktuální situaci na trhu práce.

TIP: Aktuální desítky tisíc nabídek práce

Z průzkumu dále vyplývá, že současná úroveň podpor a sociálních dávek není podle nadpoloviční většiny veřejnosti (56 %) dostatečně motivující pro to, aby si nezaměstnaní práci hledali. Téměř dvoutřetinový podíl dotázaných (63 %) pak odmítá zvýšení podpory v nezaměstnanosti.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,330 22,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články