VZP poprvé přiznala, že jí došly peníze

- Zdravotnictví autor: Redakce NašePeníze.cz

čty největší zdravotní pojišťovny, která platí většinu péče, jsou na nule. Všeobecná zdravotní pojišťovna poprvé přiznala, že už má jen tolik, kolik zrovna vybere, informují v úterním vydání Hospodářské noviny.

Teď tak reálně hrozí, že se peníze na lékařskou péči začnou zpožďovat, což může mít na nemocnice citelný dopad, Foto:VZP

Teď tak reálně hrozí, že se peníze na lékařskou péči začnou zpožďovat, což může mít na nemocnice citelný dopad, Foto:VZP , zdroj: NašePeníze.cz

"Rezerva je minimální nebo nulová. V průměru na 1,2 dne," řekl Hospodářským novinám mluvčí Jiří Rod. Ještě před dvěma lety přitom bylo běžné, že zdravotní pojišťovny měly dohromady na účtech rezervy v řádu 60 dní. To se ale v poslední době rychle mění.

"Vlivem ekonomické krize objem nákladů na péči roste více než objem příjmů. Schodek jsme byli schopni krýt do poloviny letošního roku," vysvětlil Rod. Teď tak reálně hrozí, že se peníze na lékařskou péči začnou zpožďovat, což může mít na nemocnice citelný dopad, píší Hospodářské noviny.

-Zdenek Michora | MED

Kam dál?

- Pojišťovny hlásí málo peněz na zdravotní péči, VZP utratí stamiliony za bezpečnostní systém

- Zdravotnictví chybí peníze. VZP utrácí desítky milonů za pochybné projekty

- VZP platila miliony za rekreaci neexistujících dětí

Tagy: VZP peníze pojištění zdravotní pojišťovna zdravotní