Z političek celebrity - Političky z VV dobyly odvážnými fotkami i CNN

14. 7. 2010 – 21:36 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Z političek celebrity - Političky z VV dobyly odvážnými fotkami i CNN
Kateřina Klasnová - Kalendář Věci veřejné | zdroj: NašePeníze.cz

Po světovém tisku si kalendáře černobílých fotografií, které nafotily spoře oblečené političky Věcí veřejných, všimla i televizní stanice CNN International.

Americká televize ve středu o odvážném kalendáři českých političek odvysílala reportáž.

Kalendáře si všiml i britský deník Daily Telegraph, který připomněl, že Věci veřejné vyzdvihovaly své členky i v předvolební kampani. „Chtěli jsme upozornit na to, že máme v politice ženy,“ uvedla pro Daily Telegraph Lenka Andrysová.

„Vliv žen v politice roste. Proč neukázat, že jsme ženy, které se nebojí být sexy?“ řekla Markéta Reedová.

Americký deník Wall Street Journal (WSJ) o kalendáři informoval už v pátek. Článek o české politické scéně byl v jednom z nejprestižnějších amerických deníků díky kalendáři odvážných fotografií nejrozsáhlejší za poslední roky.

 

Lenka Andrýsová - Kalendář Věci veřejné

Lenka Andrýsová - kalendář Věci veřejné

WSJ kalendář političek označil za provokativní, zároveň jej však považuje za důkaz emancipace žen v české politice i celé společnosti.

Deník také připomněl, že v letošním roce bylo do Poslanecké sněmovny zvoleno nejvíc žen v historii. „Je to znamení doby. Přichází nová generace českých žen, která přijímá ženskost a sex-appeal a zároveň bojuje za rovnoprávnější postavení v prostředí obchodu a vlády a vítězí,“ uvedl WSJ.

Členky Věcí veřejných kalendář nafotily před květnovými parlamentními volbami a výtěžek z jeho prodeje je určen na charitativní účely.

-Katerina Kucerová, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články