Za předvánoční nákupy na internetu jsme utratili rekordních 13 miliard

4. 1. 2011 – 16:03 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Za předvánoční nákupy na internetu jsme utratili rekordních 13 miliard
Během posledních Vánoc došlo na internetu k rekordnímu počtu objednávek, avšak průměrná hodnota jednotlivých nákupů spíše klesala, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Češi při předvánočních nákupech na internetu utratili rekordních 13 miliard korun, což je ještě o dvě miliardy více, než byly původní odhady. V úterý o tom informoval výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK) Jan Vetyška.

Podle informací od obchodníků, které APEK získala, je průměrný nárůst obratu přibližně 40 procent oproti Vánocům roku 2009. "V některých případech však evidujeme nárůst i o sto procent a více, a to včetně velkých e-obchodů. Naše předpoklady o vánočních obratech tak byly ještě překonány, a to přibližně o dvě miliardy," prohlásil Vetyška. Původní odhady vánočního obratu se totiž pohybovaly kolem 11 miliard korun.

Během posledních Vánoc došlo na internetu k rekordnímu počtu objednávek, avšak průměrná hodnota jednotlivých nákupů spíše klesala. Jejich výše závisela na druhu pořizovaného zboží, nejčastěji ale spotřebitelé pořizovali zboží přibližně za 2500 korun. "Tento trend potvrzuje, že Češi již na Internetu nehledají pouze elektroniku za výhodné ceny, ale využívají internet i k nákupu klasických vánočních dárků. Zákazníci si zvykli na další výhody webového nakupování – dodání zboží až domů, jednoduché srovnání nabízených výrobků a vyhnutí se stresu z přeplněných nákupních center," doplnil Vetyška.

-Filip Sušanka,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články