Zájem o úvěry stále roste, podnikatelé využívají flexibilní nabídky

7. 6. 2011 – 15:00 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zájem o úvěry stále roste, podnikatelé využívají flexibilní nabídky
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Zájem o úvěry roste úměrně s ustupující hospodářskou krizí.

Především podnikatelé hledají možnosti, jak získat finance na rozvoj svého podnikání. Stále více jich, i díky velmi konzervativnímu přístupu bank, míří do družstevních záložen.

Získat úvěr u některého z bankovních domů není jednoduché, především díky přísným podmínkám. Ekonomická krize postihla především malé a střední podnikatele, kteří se dostali do finančních potíží ne vždy vlastní vinou. Díky těmto historickým prohřeškům tak mají často problém získat finance na svoje podnikání. V současné době, díky ekonomickému oživení, takových žadatelů přibývá. Pokud neuspějí v bance, začnou hledat alternativy, mezi které patří družstevní záložny, případně další nebankovní subjekty. Právě do záložen směřují jejich další kroky nejčastěji a tyto finanční instituce, plně kontrolované centrální bankou, tak evidují rostoucí zájem o úvěry. Jedním takovým subjektem je i AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo, která oznámila, že i přes své krátké působení na trhu poskytla k dnešnímu dni už úvěry v celkové výši přes půl miliardy korun.

„Tam, kde banky ztrácejí, spořitelní a úvěrní družstva získávají. Díky vyšší míře flexibility a hlavně rychlosti při posuzování úvěrů dokážeme nabídnout především podnikatelům takový úvěrový produkt, který odpovídá jejich požadavkům. I proto máme řadu klientů, kteří neuspěli se svojí žádostí v bance, ale my jsme schopni jim úvěr poskytnout,“ uvedl Stanislav Rokos, obchodní ředitel společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo a dodal: „Stále rostoucí zájem podnikatelů o naše úvěrové produkty pozorujeme od začátku roku. Za první tři měsíce letošního roku evidujeme téměř trojnásobné zvýšení počtu schválených úvěrů oproti stejnému období vloni. Předpokládám, že tento stoupající trend bude nadále pokračovat i díky tomu, že povědomí o značce AKCENTA roste.“

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo, během prvních třech měsíců roku 2011 poskytla úvěry v celkové výši přes 100 milionů korun, což je oproti stejnému období loňského roku téměř 100% nárůst. Zvyšující se zájem je evidentní i při pohledu na celý segment družstevních záložen. Tyto finanční instituce v průběhu roku 2010 navýšily úvěry podle údajů ČNB celkově o téměř 65 %, když na konci roku evidovaly úvěry a jiné pohledávky v celkové výši téměř 18 miliard korun. Lze očekávat, že tento segment družstevních záložen bude i nadále růst.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,720 22,900
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články