Zájemce o Sazku sleduje kontrarozvědka

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Aktuální dění kolem loterijní společnosti Sazka bedlivě sleduje Bezpečnostní informační služba (BIS). Vyplývá to ze včerejšího vyjádření premiéra Nečase, píší páteční Hospodářské noviny (HN).

Podle informací HN se pracovníci civilní kontrarozvědky zajímají především o původ peněz, jimiž mají být financovány nabídky, Foto: Sazka

Podle informací HN se pracovníci civilní kontrarozvědky zajímají především o původ peněz, jimiž mají být financovány nabídky, Foto: Sazka,zdroj: NašePeníze.cz

"Tu věc pozorně sleduji s využitím všech prostředků, které jako předseda vlády mám. Je to věc, která nejde opominout z hlediska ochrany ekonomických zájmů České republiky," řekl Nečas v rozhovoru pro HN. Na otázku, zda se o věc zajímá BIS, premiér odmítl odpovědět.

Podle informací HN se pracovníci civilní kontrarozvědky zajímají především o původ peněz, jimiž mají být financovány nabídky jednotlivých zájemců o řešení situace v Sazce. Současnou situaci kolem Sazky, která má problém se splácením dluhů, které vznikly financováním stavby obří O2 areny, nabízí vyřešit Synot Group a finanční skupina Penta. Obě firmy chtějí získat v Sazce podíl, informují HN.

-MED

Vše k aktuálním problémům kolem Sazky:

- Vliv a moc nad Sazkou budou mít dál lidé, kteří ji dostali do současné situace

- Synot nabízí 2 miliardy za podíl v Sazce, situace kolem ní přiostřuje

- Miliardář Radovan Vítek skupuje dluhy Sazky, chce ji poslat do insolvence

- Sazka v insolvenci by nesměla vyplácet peníze výhercům