Zaměstnavatelé desetiletí jsou Škoda Auto, AGC Flat Glass a T-Mobile

17. 10. 2012 – 20:26 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zaměstnavatelé desetiletí jsou Škoda Auto, AGC Flat Glass a T-Mobile
Klub zaměstnavatelů vznikl v listopadu 2011. Foto:Škoda Auto | zdroj: NašePeníze.cz

Jubilejní ročník soutěže Zaměstnavatel roku vyhodnotil jako nejlepšího zaměstnavatele desetiletí mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto. Stříbrnou příčku obsadila společnost AGC Flat Glass následovaná T-Mobilem, organizátoři soutěže o tom informovali ve středu.

"Když se podíváme na pořadí zaměstnavatelů za celých deset ročníků, jsou titul i další přední posty určitě v dobrých rukou. Škoda Auto následovaná teplickými skláři z AGC Flat Glass Czech jsou zaměstnavatelé, kteří ročník několikrát vyhráli, mají nadstandardní přístup k zaměstnancům, trvale dobré hospodářské výsledky a navíc patří i k tahounům všech důležitých aktivit na trhu práce," uvedl k výsledkům soutěže ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák.

Je podle něho symbolické, že právě zaměstnavatelé z popředí žebříčků patří k nejaktivnějším v oblasti aktivit podpory zájmu o technické vzdělávání, pomoci při hledání uplatnění pro zdravotně postižené, ale také v projektech pomáhajících zaměstnancům ve věku nad 50 let.

Kandidáti na titul Zaměstnavatel roku jsou dále hodnoceni na základě mezinárodní metodiky PwC Saratoga, vycházející z celé řady objektivních ukazatelů jako náklady na vzdělávání, nemocnost, fluktuace, produktivita a další.

"Výsledky jsou dobře srovnatelné, měřitelné, ale hlavně prokazatelné. Zúčastněné firmy díky tomu pozitivně vnímají transparentnost soutěže, ale také možnost sledovat meziroční vývoj. Odborná garance konzultantské společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika je zase pro účastníky zárukou objektivity a nezávislosti hodnocení," doplnil Hulák.

Klub zaměstnavatelů vznikl v listopadu 2011. Jeho členy jsou podniky s celostátní úrovní v jednotlivých regionech, z nichž je složená Rada týmu expertů klubu. Ten v současné době pracuje na třech projektech: zapojení lidí po padesátce do aktivní kariéry, podpora zájmu o technické školy od ZŠ a pomoc ženám po rodičovské dovolené vrátit se zpět do pracovního života.

Jan Soukup | MED

Nejlépe placené obory

 

 

 

 

 

 

Nejvyšší průměrné platy v okresech

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,310 25,450
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články