Zelená úsporám: Rozbíhá se proplácení i schvalování nových žádostí

10. 6. 2011 – 10:20 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zelená úsporám: Rozbíhá se proplácení i schvalování nových žádostí
Za první dva roky programu Zelená úsporám 2009 - 2010 byly vyplaceny dotace ve výši 2 miliardy korun, letos je to za pět měsíců již 3,3 miliardy., Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Státní fond životního prostředí ČR vyplatí během následujících tří měsíců peníze více než osmi tisícům žadatelů. Jde o ty, jejichž žádosti prošly dubnovou Radou fondu a minulý týden je schválili v rámci celého procesu i kupci emisních kreditů. Tito lidé již své projekty realizovali.

Dalších 16 tisíc žádostí v rámci schválení stejnou Radou fondu je před realizací a SFŽP všem žadatelům rozesílá schválené smlouvy - během uplynulého týdne bylo rozesláno 3,5 tisíce takových smluv. Celkem je tak již v programu zadministrováno přes 61 tisíc žádostí, z nichž je v tuto chvíli proplacena již polovina.

"Jsem rád, že přes 61 tisíc žadatelů, kteří předložili své projekty v pořádku, jsou již řádně a bez prodlení administrováni. Také se s nimi na rozdíl od minulosti pravidelně komunikuje a těm, co již své projekty zrealizovali, jsou průběžně posílány peníze na jejich účty. Za uplynulý měsíc to byla více než miliarda korun a od začátku tohoto roku více než 3,3 miliardy," uvádí Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí.

Za první dva roky programu Zelená úsporám 2009 - 2010 byly vyplaceny dotace ve výši 2 miliardy korun, letos je to za pět měsíců již 3,3 miliardy. V rámci Programu Zelená úsporám tak byla již 31 tisícům žadatelům proplacena částka v celkové výši přibližně 5,3 miliardy korun.

Na poslední Radě fondu, která zasedala 28. dubna 2011, bylo projednáno téměř 25.000 žádostí a minulý týden byl celý proces schvalování završen souhlasem. Z uvedeného počtu je 8 323 žádostí již po realizaci a těmto žadatelům SFŽP posílá smlouvy. Poté co dodají zpět smlouvu podepsanou, začíná vyplácení peněz. K výplatám dochází maximálně do 90 dnů od doručení dokumentů na Fond.

- Zelená úsporám: Měníte okna? Zažádejte o dotaci!

- Dotace na zateplení domů a ekologické vytápění pro všechny!

- Zelená úsporám: Které banky zprostředkují dotace na zateplení domů?

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články