Zhodnocení ČS nemovitostního fondu dosáhlo od začátku letošního roku 2,3 %

28. 7. 2011 – 13:49 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zhodnocení ČS nemovitostního fondu dosáhlo od začátku letošního roku 2,3 %
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

ČS nemovitostní fond obhospodařovaný společností REICO investiční společnost České spořitelny dosáhl za necelých 6 měsíců letošního roku zhodnocení 2,3 %

Dosažený výnos potvrzuje rostoucí výkonnost fondu a je v souladu s očekávaným zhodnocením za celý rok 2011. Od června 2011 zároveň snižuje REICO prodejní poplatek pro klienty na 1,5 % (z 3 %).

„Na trhu komerčních nemovitostí dochází ke stabilizaci a poprvé po dlouhé době začínáme registrovat nárůsty cen některých komerčních nemovitosti na trhu. Z tohoto důvodu se domníváme, že investice do nemovitostního fondu bude zajímavá pro stále více klientů. Česká spořitelna proto přistoupila od 1. června 2011 ke snížení prodejního poplatku na 1,5 %, aby usnadnila vstup do tohoto fondu všem novým i stávajícím klientům,“ uvedl Tomáš Trčka, generální ředitel investiční společnosti REICO České spořitelny.

ČS nemovitostní fond investiční společnosti REICO je největší otevřený podílový fond nemovitostí v České republice a zároveň je fondem nejstarším. Fond v současné době vlastní sedm budov, z toho tři v Praze a po jedné v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a v Bratislavě, včetně nejnovější akvizice, budovy Melantrich v Praze na Václavském náměstí. Do května tohoto roku investovalo do fondu přes devět tisíc podílníků. Hodnota vlastního kapitálu fondu činí 1,76 mld. Kč.

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články