Zimní pneumatiky mají být povinné v celé ČR

- Auto-moto autor: Redakce NašePeníze.cz

Ministerstvo dopravy připravilo návrh zákona, podle něhož by řidiči od příští zimy museli používat zimní pneumatiky v případě špatného počasí po celé zemi. Zákon by měla v dohledné době projednat vláda.

Povinné zimní pneu pro všechny? Foto: SXC

Povinné zimní pneu pro všechny? Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz


Zimní obutí je doposud povinné pouze na úsecích označených příslušnou dopravní značkou. “Chceme, aby se příští zimu jezdilo už podle nových pravidel,“ uvedl mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. Pokud řidiči nařízení o pneumatikách nebudou respektovat, hrozí jim jeden trestný bod a pokuta až dva tisíce korun.

Řidiči budou muset mít podle nových pravidel zimní gumy vždy, když bude silnice pokryta sněhem či ledem, nebo i když budou meteorologové varovat před sněhovými přeháňkami či námrazou. Při suché vozovce a slunečném počasí by je za letní pneumatiky policisté pokutovat neměli. Automobily do 3,5 tuny budou muset mít zimní pneumatiky na všech kolech, těžší vozy jen na kolech u poháněných náprav. U osobních vozidel bude požadovaná hloubka vzorku pneumatiky čtyři milimetry, u nákladních vozů šest milimetrů.

Kam dál?
-
Zimní výbava je stále novou značkou na silnicích, co to znamená?
- Jak vybrat zimní pneumatiky? Pozor na levné značky varuje TEST!

Vyšlo na Profit.cz

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy