Zisk automobilky Škoda vzrostl na 447 milionů eur

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Automobilka Volkswagen ve čtvrtek oznámila, že dceřiná společnost Škoda v loňském roce vykázala provozní zisk na úrovni 447 milionů eur (10,85 miliardy Kč). Informoval o tom list The Wall Street Journal.

Loni německý koncern Volkswagen prodala 7,28 milionů vozidel, což představuje meziroční nárůst o 15 procent, Foto: Škoda Auto

Loni německý koncern Volkswagen prodala 7,28 milionů vozidel, což představuje meziroční nárůst o 15 procent, Foto: Škoda Auto,zdroj: NašePeníze.cz

V roce 2009 provozní zisk Škody dosáhl 203 milionů eur (4,93 miliardy Kč). V meziročním srovnání se tak zisk více než zdvojnásobil.

Německá Volkswagen navíc očekává, že v prvním čtvrtletí letošního roku se jí povede dobře. Šéf automobilky Martin Winterkorn v prohlášení dále uvedl, že dojde k plánovanému spojení se skupinou Porsche.

 

Škodovka příští rok plánuje největší modelovou a růstovou ofenzivu v historiiŠkodovka příští rok plánuje největší modelovou a růstovou ofenzivu v historii

 

Již 25. února Volkswagen uvedl, že v loňském roce dosáhl jeho čistý zisk 6,84 miliard eur (166 miliard Kč), zatímco v předchozím roce se pohyboval na úrovni 960 milionů eur (23,3 miliardy Kč). Tržby stouply o 21 procent na 126,9 miliard eur (tři biliony Kč).

Loni německá společnost prodala 7,28 milionů vozidel, což představuje meziroční nárůst o 15 procent. Podle svých předešlých zpráv by dle očekávání firmy měl světový trh s automobily stoupnout o pět procent.

Volkswagen dále očekává, že letos stoupnou tržby i provozní zisk, a to navzdory rostoucím cenám komodit.

Škodovka začne v říjnu vyrábět nové miniautoŠkodovka začne v říjnu vyrábět nové miniauto

 

-Simone Radacicova | MED