Životní pojištění je na vzestupu, lidé se bojí o životy

6. 4. 2010 – 9:14 | Životní pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Životní pojištění je na vzestupu, lidé se bojí o životy
Češi se bojí, pojišťují si život, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Pojišťovny v Česku hlásí nový trend. Stále více Čechů si nechává pojistit svůj život. A při uzavírání životních pojistek si oproti minulosti sjednávají výrazně vyšší částky pro případy, že se s nimi něco stane.

Jde přitom o jediný typ pojištění, který stoupá. Píší o tom úterní Lidové noviny (LN).

 

Životní pojištění roste

 

"Zatímco neživotní pojištění loni narostlo jen o 0,6 procenta, v případě životního pojištění trh narostl o 5,1 procenta," uvedl Tomáš Síkora, výkonný ředitel České asociace pojišťoven, s tím, že tyto výsledky předčily jejich očekávání. Proč se tak děje? Mohou za to obavy z dopadů hospodářské krize. Stále více domácností se bojí finančních problémů v případě, že se něco stane s člověkem, který v rodině vydělává.

Nejvíce patrné je to v odlišném přístupu lidí k životnímu pojištění. Zatímco před vypuknutím ekonomické krize bylo hlavním motivem pro založení životního pojištění zejména spoření, nyní je situace jiná. "Lidé daleko více při sjednávání životních pojistek pamatují na zajištění rizik. Výsledkem toho je znatelný nárůst pojistných částek pro případ smrti," říká Milan Starý, marketingový manažer Aviva životní pojišťovny.

Češi podle něj mají také stále větší zájem o nejrůznější připojištění, zejména trvalých následků. Větší příklon k pojištění rizik u životních pojistek pozorují i v dalších pojišťovnách. "Narůstá množství dotazů klientů na toto téma. Lidé se více zajímají o možnosti sjednání vyšších pojistných částek pro případ ztráty života a trvalých následků," uvedla Renata Svobodová, mluvčí České podnikatelské pojišťovny.

 

<%Anketa87%>

 

Bezpečné spoření?

 

A změny se objevují i v přístupu k samotnému spoření. Češi se kloní k bezpečnějším variantám spoření, riziku se vyhýbají. "Zatímco dříve dominovaly investiční životní pojistky, kde si klienti mohli sami volit způsob zhodnocování peněz, nyní je situace jiná. Dnes mají větší zájem o kapitálové pojistky s garantovaným výnosem nebo zajištěné investiční programy," uvedl Marek Vich, mluvčí pojišťovny Kooperativa.

(Mediafax)

Kam dál?

- Životní pojištění uzavíráme ve věku 33 let

- Životní pojištění neukončujte předčasně, nemusí se to vyplatit

- Pojištění: Rušení pojistek v době krize je hazard

- Životní pojištění: Na kolik se pojistit?

- Životní pojištění: Pozor na pojištění dětí!

- Muži si sjednávají životní pojištění častěji než ženy

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články