Změna času zvyšuje pravděpodobnost střetu auta se zvěří o desítky procent

27. 3. 2011 – 11:00 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Změna času zvyšuje pravděpodobnost střetu auta se zvěří o desítky procent
Zhruba 95 procent škod způsobených střetem se zvěří se výší škody vejde do 100 tisíc korun, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Se změnou času ze zimního na letní vzrůstá podle odhadu myslivců riziko střetu se zvěří až o desítky procent, především v ranních hodinách a v místech, kde lesní zvěř přechází vozovku při cestě za potravou. V pátek o tom informoval mluvčí jedné z pojišťoven.

Především při cestách mimo město v časných ranních hodinách proto pojišťovny řidičům doporučují, aby v nacházejících týdnech dbali zvýšené opatrnosti. "Zvěř ´nemá hodinky´ a změnu času neregistruje. Za pastvou chodí ve stále stejnou dobu. Díky časovému posunu je na silnicích o hodinu dříve silnější provoz. V místech, kde lesní zvěř přechází vozovku při hledání potravy, tím pádem narůstá riziko střetu. Podle odhadu pracovníků oddělení lesního hospodářství a myslivosti kraje Vysočina se může jednat až o desítky procent," varoval mluvčí Generali Cívka.

Američané budou mít zimu s letním časem - proč vlastně druhý čas vznikl?

Riziko střetu se zvěří podle něj nelze podceňovat. "Své o tom ví i řidička Dana, která se v loňském roce ´znovu narodila´. V časných ranních hodinách jí do cesty vběhla srnka. Přes hrozivě vypadající nehodu se naštěstí nikomu z osádky automobilu nic nestalo," uvedl Cívka.

Zhruba 95 procent škod způsobených střetem se zvěří se výší škody vejde do 100 tisíc korun. Většina z nich ale není Policií ČR evidována. "Jen v Generali jsme za loňský rok zaznamenali na 2600 takových nehod. Přibližně každá dvacátá pojistná událost na motorovém vozidle byla způsobena srážkou se zvěří," dodal Cívka.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články