Zoologické zahrady v letošní sezoně navštívilo méně čechů

19. 9. 2010 – 19:37 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zoologické zahrady v letošní sezoně navštívilo méně čechů
U návštěvníků jsou velmi oblíbená mláďata, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

České zoologické zahrady v důsledku špatného počasí a ekonomické krize čelí menšímu zájmu návštěvníků. Vyplývá to z víkendového průzkumu agentury Mediafax mezi jednotlivými zahradami.

"Přišlo o něco méně Čechů, zato se markantně zvýšila obliba zoo mezi polskými návštěvníky, kde jsme před sezonou zahájili masivní reklamní kampaň v televizi, tisku i billboardech," vysvětlil Filip Košťál ze Zoo Dvůr Králové.

O poklesu českých turistů hovořil i vedoucí oddělení marketingu a vzdělávání a tiskový mluvčí Zoo Liberec Ivan Langr. "Projevuje se kromě návštěvnosti například i na sníženém zájmu o služby uvnitř areálu zoo," uvedl Langr s poukazem na menší zájem o stravování a upomínkové předměty.

S poklesem návštěvníků se v letošním roce musela vypořádat i brněnská zoo. Tiskový mluvčí Zoo Brno Pavel Hrazdíra agentuře Mediafax sdělil, že návštěvnost byla nižší zejména v červenci, v srpnu se situaci mírně zlepšila. Hrazdíra odhaduje, že ekonomické výnosy (včetně návštěvnosti) budou o 20 až 30 procent nižší než v loňském roce. Lidé podle Hrazdíry utrácejí méně i za stravování v zoo.

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek ale sdělil, že přestože letošní červen byl pro pražskou zoo historicky nejúspěšnější, kvůli nepříznivému počasí na jaře a rozmarnému létu bude návštěvnost v letošním roce srovnatelná s obvyklými výsledky z posledních let.

U návštěvníků jsou velmi oblíbená mláďata. "Největším trhákem letošní sezóny je mládě lachtana hřivnatého, samička Nube Anika, která se narodila na konci června a 11. září ji pokřtila Bára Basiková," řekl mluvčí liberecké zoo. "Pro mne byl nezapomenutelný křest Kiburiho, kdy jsme spolu s Lucií Bílou a Karlem Gottem vstoupili – byť virtuálně – mezi naše gorily," uzavřel ředitel Zoo Praha.

-Simone Radacicova, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 6.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 22,450 22,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články