Zruší se pastelkovné - podpora pro žáky prvních tříd uspoří 85 milionů korun

27. 8. 2011 – 9:14 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zruší se pastelkovné - podpora pro žáky prvních tříd uspoří 85 milionů korun
Dobeš: Platy uklízeček a školníků neklesnou, 100 milionů ušetřím na byrokracii | zdroj: NašePeníze.cz

Platy nepedagogických pracovníků se v příštím roce nesníží, ministr navíc splní slib, že dá na platy pedagogů o čtyři miliardy korun více. V pátek to po jednání s odbory uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV), který chce ušetřit dalších 100 milionů korun na byrokracii.

"V příštím roce se nesníží ani o korunu platy nepedagogických pracovníků a věřím, že tato moje garance a ujištění vnese klid zhruba týden před zahájením školního roku mezi důležité nepedagogické pracovníky," uvedl ministr.

Psali jsme: Dobeš: Na platech školníků, kuchařek či uklízeček uspoříme 700 milionů

"Můžeme to za černé na bílém považovat, nebudeme muset vyvolávat sociální neklid kvůli nepedagogickým pracovníkům," uvedl o záruce František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.

Aby mohl tomuto slibu dostát a zvýšit ještě učitelům platy o celkem čtyři miliardy korun, musí Dobeš hledat úspory v objemu 700 milionů korun. Omezí tak investice ve svém rezortu a chce i více šetřit na úřednících.

Ministr chce také škrtnout tzv. pastelkovné, neboli podporu pro žáky prvních tříd v objemu 85 milionů korun. Mělo by mu také pomoci předfinancování investic v roce 2012 z letošních úspor.

-Jan Drahorád | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články