Zuno Bank dnes nabídla služby, lákat bude i na spoření s denním úročením

19. 7. 2011 – 21:48 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zuno Bank dnes nabídla služby, lákat bude i na spoření s denním úročením
Zuno účty jsou dostupné ve čtyřech měnách – české koruně, euru, britské libře a americkém dolaru, Foto:ZUNO | zdroj: NašePeníze.cz

Nová online banka Zuno ze skupiny Raiffeisen Bank International zahájila v úterý činnost v České republice. Po Slovensku je ČR druhou zemí, kde tento specialista na internetové bankovnictví působí.

Otevření účtu, který si může od úterý zřídit kdokoliv, podle představitelů banky trvá méně než tři minuty.

"Náš přístup je naprosto jasný. Perfektně rozumíme svým zákazníkům, protože i my jsme byli kdysi v jejich kůži. Proto víme, o co jim jde v první řadě a co je pro ně nejcennější – je to jejich čas. Nabízíme online služby, které jsou přehledné a jednoduché, a nad to zákazníkům dáváme vždy top úroky. Díky Zuno tak mají víc prostoru pro sebe a nemusí ztrácet čas starostmi o své peníze," prohlásil předseda představenstva Zuno Bank András Hámori.

Zuno chce přilákat klienty novým produktem, který je velmi rozšířený v zahraničí, ale v Česku dosud neznámý – spořením úročeným denně. To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu – pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 Kč denně, nepodléhají zdanění. Při úroku 2 % p. a. to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatky na spoření nepřevyšují v daný den 127 500 korun, nemusí z úroků, které jim vyplatí banka, odvádět daň.

"Na českém trhu jde o novinku. Vezmeme-li v úvahu, že každý klient si u nás může založit až deset takových spoření, stává se to silným argumentem, proč přejít právě k Zuno,“ dodal Miroslav Střihavka, ředitel Zuno Bank v České republice.

Zuno Bank vedle toho nabízí i další řešení – šestiměsíční vklad, úročený akční sazbou 3,5 % p. a. Vklad lze jednoduše otevřít po internetu, ale i v mobilu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Díky mobile bankingu má zákazník Zuno přístup ke svým penězům opravdu kdykoliv a kdekoliv.

Zuno účty jsou dostupné ve čtyřech měnách – české koruně, euru, britské libře a americkém dolaru. Banka v blízké budoucnosti plánuje spustit další produkty, jako jsou třeba spotřební půjčky.

Online banka ZUNO, která už od loňska funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Českým klientům Zuno nabídne běžné účty v několika měnách, spořicí účty a termínované vklady. Všechny služby bude možné ovládat přes internet, bez nutnosti chodit na pobočku.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,410
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články