Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Čtvrtek 24.5.2012 a svátek má Jana


Porsche bude vyrábět hybridní superauto

Porsche bude vyrábět hybridní superauto

Porsche spyder v limitované edici, Foto: gearpatrol.com

Automobilka Porsche vyrobí limitovanou sérii nových hybridních superaut Spyder. Nový vůz bude nejdražší v historii firmy, uvedl v úterý server BBC.

Základem superauta je prototyp, který automobilka představila na autosalonu v Ženevě. 918 Spyder jezdí jak na elektromotor, tak na benzín. Baterie mu mají stačit na dojezd až 25 kilometrů.

Z nuly na 100 kilometrů v hodině zrychlí vůz za 3,2 vteřiny, jeho maximální rychlost je 320 km/hod.

Jeden z elektromotorů bude pohánět přední kola a současně benzínový motor a další elektromotor budou pohánět zadní kola.

Podle technické dokumentace nový hybrid spotřebuje přibližně tři litry benzínu na sto kilometrů. Emise oxidu uhličitého činí 70 gramů na kilometr.

 

Porsche bude vyrábět hybridní superauto

 

Nové superauto Porsche bude stát kolem 640 tisíc dolarů (12 milionů korun). Bude to tak nejdražší vůz od této společnosti.

Představenstvo firmy schválilo jeho výrobu pouze za podmínky, že Porsche na něj získá tisíc objednávek. Touhu koupit tento Spyder už vyjádřily skoro dva tisíce lidí.

-Dana Rybáková, Mediafax

Kam dál?

- Český sporťák jezdí na elektřinu, univerzita hledá výrobce

- Škoda auto chce vyrábět Superb na elektrický pohon

- Německá vláda chce milion elektromobilů do roku 2020

- ČEZ chce postavit síť dobíjecích stanic pro elektromobily, ty vyrobí třeba TPCA

- Volkswagen Touareg v novém, chce diktovat budoucnost SUV

Stav hlasování: 3.1/5 (7 hlasů celkem)

Komentáře ke článku



  měna nákup prodej  
EUR EUR 25,30 25,60
USD USD 20,00 20,30
GBP GBP 31,40 31,80
CHF CHF 21,00 21,30
Platby do zahraničí ZDARMA  Více »
Kurzy měn ČNB  Více »