Ahold prodává falšované rybí prsty z Polska

- Spotřebitelé autor: Redakce NašePeníze.cz

Stání zemědělská a potravinářská inspekce uložila společnosti AHOLD Czech Republic, a. s. opatření, aby stáhla ze všech svých provozoven na území ČR falšovanou potravinu Tiko Fish Fingers ve spotřebitelském balení 250 g, s označením data minimální trvanlivosti do 02 2015, výrobce Frosta Sp. z. o o.ul, Witebska 63, 85-778 Bydgoszcz, Polsko.

Tím, že prodejce nabízel potravinu, která spotřebitele informacemi na obalu uváděla v omyl, porušil evropské nařízení , Foto:SZPI

Tím, že prodejce nabízel potravinu, která spotřebitele informacemi na obalu uváděla v omyl, porušil evropské nařízení , Foto:SZPI, zdroj: NašePeníze.cz

Na obalu potraviny výrobce uvádí minimální obsah masa z mořských ryb 36%, laboratorní analýza potvrdila obsah rybího masa maximálně v množství 26,9% hmotnosti výrobku.

Tím, že prodejce nabízel potravinu, která spotřebitele informacemi na obalu uváděla v omyl, porušil evropské nařízení 178/2002 a SZPI proto uložila provozovateli neprodleně stáhnout nevyhovující potravinu z tržní sítě a zahájí s kontrolovanou osobou správní řízení o uložení sankce. Při došetřování případu vyplynulo, že do oběhu bylo dodáno celkem 17 920 kusů spotřebitelských balení závadné potraviny a prodejce stáhnul 414 kusů.

Tagy: potraviny Polsko Ahold rybí prsty