Air Bank útočí na velké banky. Úročí běžné účty 1,8 procenty

- Bankovní účty autor: Redakce NašePeníze.cz

Air Bank se pustila do další novinky. Sice ke konci března snížila úrokové sazby na svém spořicím účtu na 1,8 procenta ročně, ale od 1. dubna chystá další akci. Nejde o žádný aprílový žert, ale banka bude úročit peníze svých klientů na běžném účtu 1,8 %. Je potřeba splnit jen pár podmínek.

Banka bude úročit vklady do 100 tisíc korun a podmínkou získání výhodného úročení je pět plateb u obchodníka platební kartou během jednoho měsíce. Foto: Air Bank

Banka bude úročit vklady do 100 tisíc korun a podmínkou získání výhodného úročení je pět plateb u obchodníka platební kartou během jednoho měsíce. Foto: Air Bank , zdroj: NašePeníze.cz

Na běžných účtech v podstatě leží ladem 700 miliard korun, jejichž úročení je často nulové. V této oblasti Air Bank objevila díru na trhu a rozhodla se vklady na běžném účtu zhodnocovat vyšším úrokem, než některé banky nabízejí na spořicím účtu.

Banka bude úročit vklady do 100 tisíc korun a podmínkou získání výhodného úročení je pět plateb u obchodníka platební kartou během jednoho měsíce. První čtyři měsíce však tato podmínka neplatí. Počítat si, kolikrát zaplatili kartou, si klienti budou muset až od 1. srpna.

Tabulka: Úroční na běžných účtech

Banka/konto

Zhodnocení

Citibank (Citikonto Plus)

0,05 %

Česká spořitelna (OS ČS Standard II)

0,01 %

ČSOB (Aktivní konto)

0,01 %

Equa bank (Běžný účet)

0,01 %

Fio Banka (Fio osobní účet)

0,01 %

GE Money Bank (Genius)

0,01 %

Komerční banka (MůjÚčet)

0,00 %

LBBW Bank

0,00 %

mBank (mKonto)

0,00 %

Poštovní spořitelna

0,01 %

Raiffeisenbank (eKonto Komplet)

0,01 %

Sberbank CZ

0,01 %

UniCredit Bank (Expresní konto)

0,01 %

Waldviertler Sparkasse von 1842

0,10 %

ZUNO Bank (Účet)

0,00 %

Zdroj: Scot & Rose (k 18. 3. 2013) 

Air Bank tím ale s novinkami nekončí. Vzala si k srdci kritiku, že má málo bankomatů a zpoplatňuje odchozí platby do cizí banky. Bankomaty sice přibývat nebudou, ale od dubna bude možné vybrat si peníze také v terminálech Sazky. To je sice hezké, ale na 4 300 místech společnosti Sazka bude možné vybrat jen tři tisíce korun. K výběru sice nebude potřeba karta, ale klient si bude muset vygenerovat kód z internetového bankovnictví, nebo z nové aplikace pro iPhony. Odchozí platby nově nebudou zpoplatněny vůbec.

Díky nové službě si budou moci klienti Air Bank vybírat peníze takřka na každém rohu, například v trafikách, na čerpacích stanicích, v různých obchodech a na řadě dalších míst kromě poboček České pošty. Jednorázově si budou moci vybrat až 3000 korun. Do této částky se dnes v praxi vejde 80 procent všech uskutečněných výběrů,“ říká Erich Čomor, generální ředitel Air Bank.

Za výběr přes Sazku klient zaplatí 10 korun, kdežto za výběr z cizího bankomatu 25 korun. Výběr z bankomatu Air Bank, kterých prozatím moc není, je zdarma.

-Monika Hrušová | Více na Investujeme.cz

Tagy: úroky běžný účet Air Bank