Akce stavebních spořitelen: Levné úvěry a tisícikorunové prémie

4. 9. 2013 – 8:27 | Stavební spoření | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Akce stavebních spořitelen: Levné úvěry a tisícikorunové prémie
Každoroční poprázdninové akce se v letošním roce zaměřují především na levnější úvěry a některé připisují prémie. |Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Stavební spořitelny vyrážejí do podzimního boje o klienty. V akčních nabídkách nabízejí překlenovací úvěry ve slevě i tisícikorunové prémie. Kde a za jakých podmínek je získáte?

S novým školním rokem a ochlazujícími se dny nepřichází jen podzim. Své chtějí říci i stavební spořitelny. Každoroční poprázdninové akce se v letošním roce zaměřují především na levnější úvěry a některé připisují prémie.

Své podzimní akce od začátku září spustila Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) a Modrá pyramida (MPSS), již v průběhu srpna je představila Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka). S motivační sezónní nabídkou zatím nepřišla Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) a Wüstenrot – stavební spořitelna.

ČMSS: Prémie pro děti i levnější úvěry

Liška nabízí od 1. září do 31. prosince 2013 bonus ve výši 1000 Kč pro klienty ve věku do 17 let, kteří si uzavřou smlouvu o stavebním spoření. Na internetových stránkách se nezmiňuje o dodatečných podmínkách, jakými standardně bývá např. výše cílové částky či minimální počáteční vklad. Zato poměrně aktivně inzeruje možnost sjednání nezávazné schůzky s „finančním poradcem“ ČMSS.

Časově omezená je i nabídka Bonusového vkladu. Do konce roku nabízí bonus z vložené částky 50 tis. Kč a více ve výši 1,5 %, při vložení více než 100 tis. Kč je bonus ještě o desetinku procentního bodu vyšší. Smlouva musí trvat alespoň 2 roky a nesmí dojít ke změně tarifu ani cílové částky. První dva roky je smlouva vedena zdarma a po dvou letech není při výpovědi účtován poplatek za ukončení smlouvy ve vázací době ve výši 0,5 % cílové částky.

Jenom do konce října nabízí ČMSS vyřízení překlenovacích úvěrů Topkredit a Tophypo bez poplatku. Oba úvěry jsou stavěny jako konkurenční produkty k hypotékám, ovšem s o něco vyšší úrokovou sazbou – a nevýhodou „dospořování“. Při úvěru alespoň 2 mil. Kč klient zaplatí 3,5 %, resp. 3,4 % ročního úroku. Při sjednání dalších produktů může navíc získat slevu až 0,4 procentního bodu.

MPSS: Levnější úvěr

Modrá pyramida sází na levnější úvěr s garantovanou sazbou. Od 3. do 30. září 2013 nabízí Hypoúvěr 85 s garantovanou sazbou 3,34 %. Jedná se sice o dražší úvěr než hypoteční, jeho výhodou je ale poskytování již od částky 200 tis. Kč, přičemž až do výše 500 tis. Kč není nezbytné zajištění nemovitostí. Zároveň je i zpracování úvěru a odhadu nemovitosti zdarma.

SSČS: Prémie pro děti a akční úvěr

Buřinka prodloužila do konce září svou únorovou akční nabídku bonusu 1000 Kč na smlouvy uzavřené pro děti ve věku do 6 let. Podmínkou je cílová částka alespoň 150 tis. Kč a do konce roku naspoření minimálně 3000 Kč. Prémii ovšem klient dostane pouze do výše zaplaceného poplatku za sjednání smlouvy, což se projeví zejména při jejím uzavření přes internet. Touto cestou si Stavební spořitelna České spořitelny účtuje „jen“ 495 Kč místo standardního 1 % z cílové částky.

Akční úvěr bez poplatku za vedení při uzavření do 27. září 2013 inzeruje Buřinka jako „úvěr s nízkým úrokem“. Jeho výše ovšem dosahuje 5,99 %, navíc jen při splatnosti do 8 let. Při delší splatnosti (až 18 let) úroková sazba vzroste na 6,85 %. Jeho výhodou je možnost poskytnutí bez zástavy nemovitosti až do výše 800 tis. Kč.

-Petr Zámečník | Více na Hypoindex.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,240 24,380
USD 22,340 22,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články