Aktuální úroky, akce a slevy u hypoték

2. 6. 2016 – 21:42 | Hypotéky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Aktuální úroky, akce a slevy u hypoték
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

Pokles úrokových sazeb již asi nikoho nepřekvapuje. Během května zlevnily hypoteční úvěry i dvě z největších bank. Konkurenční boj se stále častěji přesouvá na pole dlouhodobých fixací. Banky si kupují klienta vyšší jistotou sazeb do budoucna za cenu jeho nižší flexibility.

„Dlouhým sazbám nyní hraje do karet řada faktorů. Vzhledem k tomu, že dosavadní měnová politika ECB nenese jednoznačné ovoce a česká měnová politika je napojena na evropskou, je pravděpodobnost výrazného růstu úrokových sazeb v bližší budoucnosti nízká. Dalším důvodem je tradiční přetrvávající konkurenční boj bank o klienta, pro kterého je nízká dlouhá sazba poměrně lákavou a transparentní věrnostní akcí,“ uvedl analytik Fincentra Martin Jurek.

Slevy na dlouholeté fixace u České spořitelny i Hypoteční banky

Možnost zajistit si ještě nižší úrokovou sazbu hypotečního úvěru na mnoho let dopředu nabízí od května Česká spořitelna i Hypoteční banka. Česká spořitelna snížila úrokové sazby hypoték pro fixace 3, 4, 5 a dokonce i 8 let. Sazby fixace na tři a čtyři roky banka snížila pod dvě procenta na 1,99 procenta a delší fixace na pět a osm let z 1,99 procenta dokonce na 1,79 procenta.

Hypoteční banka přichází s nabídkou „zabetonovat si výhodný úrok na 10 let“. Novou Pěknou hypotéku si získají klienti s úrokovou sazbu od 1,89 procenta nejen u fixace na 3, 5, 7 let, ale i na 10 let. Podmínky platí pro úvěry na bydlení ve výši nad jeden milion korun s LTV do 70 procent včetně při sjednání pojištění úvěru v ČSOB Pojišťovně a inkasa splátek z běžného účtu v ČSOB/ERA.

„Úrokové sazby u hypotečních úvěrů jsou na setrvale nízké úrovni. A Pěkná hypotéka umožňuje našim klientům využít příznivé ekonomické situace a zafixovat si svou hypotéku s jedinečnou sazbou až na 10 let,“ uvedla Kateřina Krásová, ředitelka marketingu Hypoteční banky.

Wüstenrot pokračuje ve slevách

Wüstenrot se stále více zapojuje do konkurenčního boje. Po zlevnění pětileté fixace pod dvě procenta jde s úroky ještě níže na 1,74 procenta. Tříleté fixace pak posunuje blíže k hranici jeden a půl procenta na 1,59  procenta. Refinancovat je pak možné u Wüstenrot již od 1,49 procenta.

„Zvýšenému zájmu klientů o financování vlastního bydlení jsme vyšli vstříc úpravou úrokových sazeb. Vyšší cenu, kterou dnes klient zaplatí za nemovitost, mu kompenzujeme nižšími náklady na hypotéku,“ uvedl ke snížení úroků Kurt Scheuermann, člen představenstev společností Wüstenrot odpovědný za řízení rezortu obchodu a marketingu. Klient navíc neplatí poplatek za správu úvěru ani poplatky za čerpání a rezervaci úvěru a může mimořádně zdarma splatit část úvěru nad 70 procent hodnoty zajištění kdykoliv.

Kratší fixace zdražují u ČSOB a Expobank

Expobank zdražila nejen tříleté fixace, ale i nejoblíbenější pětileté fixace. Sazbu s fixací na tři roky získáte od 3,23 procenta a na pět let od 3,25 procenta.

ČSOB se zaměřuje stále více na delší fixace. Fixace na tři roky zdražila již začátkem května o 0,1 procentního bodu na 2,29 %, zato fixace na pět, sedm a deset let nabízí od 1,89 procenta. „Cílem změn bylo sjednotit cenové nastavení pro některé fixace a zjednodušit rozhodování klienta. V době nízkých sazeb pozorujeme u našich klientů příklon ke dlouhodobějším fixacím – tzn. na 5 a 7 let,“ vysvětluje změny tisková mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

„Banky také chtějí poskytnout co nejvíce delších úvěrů, než vstoupí v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která se v některých bodech dotkne již poskytnutých hypoték poté, co jim doběhne fixace. Zejména velké banky se tak snaží získat co nejvíce klientů s dlouhou sazbou, u nichž budou co nejdéle těžit ze současných podmínek,“ dodává Martin Jurek.

Tabulka: Minimální nabídkové úrokové sazby bank

Aktuální úrokové sazby – červen 2016

Banka

1 fixace

3 fixace

5 fixace

LTV

Česká spořitelna

3,19

1,99

1,79

do 100 %

ČSOB

3,19

2,29

1,89

do 70 %

Equa Bank

3,69

1,79

1,79

do 90 %

Expobank

4,52

3,23

3,25

do 90 %

Fio banka

2,19

1,58

1,58

do 80 %

Hypoteční banka

3,19

1,89

1,89

do 70 %

Komerční banka

2,49

1,79

1,79

do 90 %

mBank

1,84

1,99

2,24

od 61 % do 70 %

Moneta Money Bank

2,35

1,85

1,85

do 85 %

Oberbank

1,55

1,49

1,55

 

Raiffeisenbank

1,79

1,79

1,79

od 70 % do 90 %

Sberbank

2,99

1,89

1,89

do 90 %

UniCredit Bank

4,04

1,49

1,49

do 85 %

Wüstenrot

3,44

1,59

1,74

do 70 %

Poznámka: Oranžové sazby jsou vyšší a zelené nižší než v předchozím porovnání úrokových sazeb

Česká spořitelna: Úrokové sazby zohledňují slevu za splácení z aktivního Osobního účtu ČS (Osobního konta ČS) ve výši 0,5 %, slevu za výši hypotéky, slevu za sjednané pojištění schopnosti splácet od PČS pro případ smrti, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání a v případě fixace na 3–5 let slevu za službu Hypotéka s prémií. Úroková sazba fixace na pět let do 90 % LTV.

ČSOB: V uvedených úrokových sazbách je započtena sleva za splácení úvěru formou inkasa z účtu u ČSOB/ERA ve výši 0,10 % p.a. a sleva za využití pojištění 2 ze 3 u ČSOB Pojišťovny ve výši 0,10 % (pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti a pojištění úvěru). Nesplnění kterékoliv z uvedených podmínek pro slevy není překážkou poskytnutí hypotečního úvěru, v takovém případě však nevzniká nárok na příslušnou slevu z úrokové sazby.

Akce 1,89 % se vztahuje na ČSOB Hypotéku s dobou fixace úrokové sazby na 5 a 7 let a poměrem výše úvěru k hodnotě nemovitosti do 70 %. Podmínkou je sjednání pojištění úvěru v ČSOB Pojišťovně a inkaso splátky hypotéky z běžného účtu v ČSOB/ERA. Nesplnění kterékoliv z uvedených podmínek pro slevu není překážkou poskytnutí hypotečního úvěru, v takovém případě však nevzniká nárok na příslušnou úrokovou sazbu.

Equa Bank: Úrokové sazby hypoték jsou uvedeny včetně zahrnutí slevy za pojištění schopnosti splácet od MetLife pojišťovny a.s.

Expobank: Platí pro IQ Hypotéka na bydlení a rekreaci, IQ Hypotéka na pronájem, Hypotéka hypoték – refinancování účelové hypotéky, IQ Hypotéka Multi – konsolidace účelových hypoték, IQ Hypotéka Energie.

Fio banka: Výše uvedené úrokové sazby jsou minimální, tj. s nejnižší možnou rizikovou přirážkou a s využitím veškerých poskytovaných slev. Výslednou sazbu stanovuje Fio banka, a.s. pro každý hypoteční úvěr individuálně dle konkrétních podmínek.

Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank): Úroková sazba Hypotéky s výší úvěru od 1 mil. Kč, Konsolidace půjček zajištěná nemovitostí, Americké hypotéky, Doplňkového úvěru bez určení účelu, Konsolidace půjček k hypotéce při splácení úvěru z běžného účtu u MONETA Money Bank, a. s. určeného ke splácení úvěru a za plnění podmínky služby Aktivní účet uvedené v části X. úrokového lístku. Platí pro úvěry sjednané po 14. 1. 2007.

Hypoteční banka: Úrokové sazby platí pro nové klienty po dobu prvního fixačního období.
V úrokových sazbách je započtena sleva za splácení úvěru formou inkasa z účtu u ČSOB/ERA ve výši –0,10% a sleva za využití pojištění u ČSOB Pojišťovny (pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti a pojištění úvěru) ve výši –0,10%. Sazby fixace na 3 a 5 let platí v případě splnění podmínek “Pěkné hypotéky”. Od 4. 5. 2015 probíhá akční nabídka “Úrokové schody”.

„Pěkná hypotéka“: Akce se vztahuje na všechny typy úvěrů s výší úvěru od 1 000 000 Kč včetně a s dobou fixace na 3 a 5 let mimo hypotéky s LTV Poměr výše úvěru k ceně nemovitosti od 71 % do 100 %, předhypotečního úvěru, americké hypotéky a převzetí dluhu. Podmínkou je sjednání pojištění úvěru v ČSOB Pojišťovně a inkaso splátky z běžného účtu v ČSOB/ERA. 

Komerční banka: Minimální výše úrokové sazby po splnění podmínek daných bankou.

mBank: Při sjednání pojištění. Úrokové sazby jsou garantované pro všechny klienty při poskytnutí hypotečního úvěru a pro další úroková období při řádném splácení úvěru a plnění smluvních podmínek.

Oberbank: Orientační úrokové sazby – výše úrokové sazby je vždy závislá na parametrech financování a konkrétní situaci žadatele o úvěr. 

Raiffeisenbank: Banka u minimálních sazeb nerozlišuje délku fixace. 

Sberbank: Sazby zahrnují aktivní využívání FÉR konta (jinak +0,4 p.b.) a realizaci pojištění schopnosti splácet (jinak +0,2 p.b.). Sazby jsou platné pro hypoteční úvěry a pro americké hypotéky nad 1 mil. Kč (jinak +0,1 p.b).

UniCredit Bank: Sazby pro úvěry do 999 999 Kč jsou odvozeny od vyhlášených sazeb a liší se o + 0,2 procentního bodu
*) Úrokové sazby zahrnují tyto slevy z úrokové sazby: Sleva za jednorázové pojištění schopnosti splácet 0,30%. Sleva v případě aktivně využívaného účtu v UCB 0,50%. Sleva za aktivní využívání kreditní karty UCB 0,10 %. Sazby jsou vyhlašované „od“ *) a vztahují se na nově poskytnuté úvěry od 1.000.000,– Kč výše

Wüstenrot: 1) U úvěru s jednoletou úrokovou sazbou lze kdykoliv v průběhu fixace přejít na pětiletou úrokovou sazbu. 2) Minimální úroková sazba platí pouze pro nové úvěry ve výši min. 1,0 mil. Kč. 3) Extra úroková sazba platí pouze pro nové úvěry ve výši min. 1,5 mil. Kč. 4) Při sjednání odloženého počátku čerpání úvěru o 18 měsíců je sazba navýšena o 0,10 % p. a. 5) Při sjednání odloženého počátku čerpání úvěru o 24 měsíců je sazba navýšena o 0,20 % p. a.

-Hypoindex.cz

Zdroje:
Hypoindex.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,670 24,770
USD 23,580 23,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články