Američané šetří, ekologické výrobky už je nelákají

- Ekologie autor: Redakce NašePeníze.cz

Američané ztrácejí zájem o dražší ekologické výrobky pro domácnost. Informoval o tom o víkendu deník The New York Times.

Každý spotřebitel říká, že chce pomáhat životnímu prostředí a že hledá ekologické výrobky. Když jde ale o zboží o cent či dva dražší, najednou ho nechce, Foto:SXC

Každý spotřebitel říká, že chce pomáhat životnímu prostředí a že hledá ekologické výrobky. Když jde ale o zboží o cent či dva dražší, najednou ho nechce, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podle něj za to může jednoznačně finanční krize, která Američany, ale i Evropany a obyvatele dalších zemí světa, donutila šetřit. Chuť Američanů kupovat tzv. zelené výrobky se jakoby se s recesí vytratila.

Obrovský úspěch firmy Clorox z před třech let, kdy společnost představila čisticí produkty Green Works šetrné k životnímu prostředí, je najednou pryč. Její výrobky nabízel největší americký řetězec Wal-Mart a Clorox tehdy za své ekologické výrobky utržil 100 milionů dolarů.

V současnosti ale firma výrazně pocítila nedávnou recesi. Tržby Cloroxu za Green Works spadly na 60 milionů dolarů ročně. Podobně jsou na tom i výrobky jiných značek.

"Každý spotřebitel říká, že chce pomáhat životnímu prostředí a že hledá ekologické výrobky. Když jde ale o zboží o cent či dva dražší, najednou ho nechce. V tom je tedy značný rozpor mezi tím, co Američané říkají a co ve finále dělají," uvedl pro americký deník David Donnan.

-Tomáš Králícek | MED

Tagy: ekologie úspory USA ekologické výrobky