Ekologie

Ekonomika

Graf, který ukazuje, že Česko je fosilním mohykánem Evropy

Evropská unie dosáhla historického bodu: V roce 2020 se v ní poprvé vyrobilo víc energie z obnovitelných zdrojů (vítr, solární energie, vodní energie a biomasa) než z fosilních paliv (uhlí a zemní plyn).
Ekologie

Hlavním zdrojem elektřiny v EU je obnovitelná energie. V Česku ale nikoli

Fosilní paliva už nejsou dominantním zdrojem energie v Evropské unii. Poprvé v historii je vystřídaly obnovitelné zdroje. Nikoli však v Česku a na Slovensku, které podle studie institutů Ember a Agora Energiewende patří mezi země s nejnižším podílem obnovitelných zdrojů v EU.
Ekologie

Kolik stojí ovzduší? Čechy 150 mld. Kč ročně!

Česká republika má hned několik důvodů, proč se začít velmi vehementně zabývat problémem znečištění ovzduší. Potažmo problematikou starých dieselů, které splňují jen Euro 4 a nižší unijní normy. To proto, že právě automobily a místní topeniště jsou ve městech a obcích největšími znečišťovateli ovzduší. Pokud jde o automobily, pak největší díl „viny“ padá na staré diesely. Známe čtyři nejvážnější argumenty, proč je nutná zásadní změna.
Ekologie

Výměnu neekologických kotlů zaplatí lidem stát i letos

Podle premiéra Petra Nečase (ODS) stát i letos zaplatí výměnu starých neekologických kotlů za nové. Ve čtvrtek to přislíbil Nečas při své návštěvě Moravskoslezského kraje, řekl Jiří Sochor z tiskového oddělení ODS.
Ekologie

Na program Zelená úsporám půjde až 28 miliard

Ministři ve středu schválili věcný záměr programu Nová zelená úsporám na roky 2013 až 2020. Ten počítá s rozdělením alespoň 28 miliard korun, které by měl stát získat v příštích letech z aukcí emisních povolenek.
Ekologie

Stát získá miliardy korun z emisních povolenek. Kam půjdou?

Desítky miliard korun by státu měly vynést dražby takzvaných emisních povolenek. Od ledna začne účinkovat zákon, který jejich aukce upravuje. Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) odhaduje, že by aukce emisních povolenek mohly přinést do státní pokladny v příštích sedmi letech 40 až 120 miliard korun. A už je i jasno v tom, jak by se měly takto získané peníze využít.
Ekologie

Ekologové: Nečasova vláda rezignovala na kvalitu života lidí

Jen tři ze šedesáti devíti konkrétních návrhů na ochranu zdraví a kvality života občanů stačil zatím zrealizovat kabinet Petra Nečase (ODS). V ochraně životního prostředí vláda totálně selhala, uvedla asociace ekologických organizací Zelený kruh.
Ekologie

Šumava už možná nebude národním parkem

Rozhodnutí nového ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka vyřadit toto jihočeské pohoří ze seznamu mezinárodně uznávaných národních parků odmítá Hnutí Duha. Ve svém pondělním prohlášení upozornilo, že nový šéf chce silnou mezinárodní pozici parku záměrně oslabit.

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.1.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,480 24,580
USD 21,690 21,830
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma