Aplikace pro Android dokáže krást data z bezkontaktních kreditek

29. 7. 2012 – 14:43 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Aplikace pro Android dokáže krást data z bezkontaktních kreditek
V oběhu je přitom už na 100 milionů těchto karet, které nesou různé názvy - PayPass, ZIP, payWave a ExpressPay VISA, MasterCard, Discover či American Express. Ilustrační foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Počítačoví piráti na své hackerské konferenci Defcon v Las Vegas předvedli speciální software pro operační systém mobilních telefonů Android nazvaný NFCProxy, který dokáže ukrást data z kreditních karet a poté je rychle zneužít. Informoval o tom server Forbes.com.

Aplikace využívá platebních systémů pro smartphony jako je například Google Wallet.

Právě na losangeleské konferenci jeden z účasníků Eddie Lee předvedl, že jeho software dokáže jak ukrást, tak i zreplikovat data z jeho bezkontaktní kreditní karty s vestavěným RFID čipem, která umožňuje bezdrátové placení u speciálně vybavených terminálů bez nutnosti zadat PIN kód.

Pomocí svého telefonu Nexus S Lee zaplatil přímo během své přednášky na konferenci. Krátce poté jeho software získal potřebné údaje. "Právě jsem během pár minut skimmoval (nelegálně zkopíroval - pozn. red.), zneužil a použil něčí kreditní kartu. Je to opravdu jednoduché," pochlubil se hacker Lee.

Systém využívá hlavní slabiny bezkontaktní karty, která má být zároveň i její největší výhodou. Karta se totiž aktivuje sama v blízkosti platebního zařízení pomocí bezdrátového WI-FI připojení. Není teda třeba kartu vkládat do platebního zařízení či autorizovat platbu pomocí PIN kódu. Uživatel kartu, kterou může mít například v podobě speciální PIN karty přímo v mobilu, nemusí při platbě ani vytahovat z tašky či peněženky, čímž se platba urychlí. Hackerský software však při takové transakci získá potřebná data, využije je a při příští platbě se tváří, jako by potřebná data vysílala původní bezkontaktní platební karta.

...pokračování na druhé straně článku

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,270
USD 23,610 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články