Armáda prodává majetek! Kupte si bunkr za 19 tisíc, nebo pozemek

11. 5. 2013 – 19:10 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Armáda prodává majetek! Kupte si bunkr za 19 tisíc, nebo pozemek
Armáda se zbavuje majetku! Kupte si bunkr za 19 tisíc, pozemek nebo parádní vilu, Foto, Text: MED | zdroj: NašePeníze.cz

Je to jedna z možností, jak si levně pořídit opravdu zajímavou nemovitost. Armáda se v posledních letech zbavuje části svého ohromného majetku a najít se dají i opravdu zajímavé nemovitosti. Podívejte se, čeho se chce aktuálně zbavit.

Armáda už v současnosti nepotřebuje takové množství budov a pozemků jako v době, kdy se počty českých vojáků počítali na statisíce. Po přechodu na profesionální armádu se tak postupně zbavuje části svého majetku, který vojákům sloužil například ke školení či rekreaci a jeho prodejem si přilepšuje ke svému rozpočtu.

„V rámci tohoto výběrového řízení na zjištění zájemců o koupi nabízíme celkem 25 různých nemovitostí, pro které již naše armáda nemá další uplatnění. Tentokrát dosáhl souhrn jednotlivých vyhlašovaných minimálních kupních cen u prodávaných položek částky 172 milionů korun. V aktuální nabídce jsou opět nemovitosti, které nenašly kupce v minulých výběrových řízeních, ale také objekty a pozemky zařazené do nabídky poprvé,“ upřesnil ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem ministerstva obrany Josef Lachman. Podívejte se, co v těchto dnech nabízí.

1. Školící a rekreační zařízení na Šumavě

Poblíž města Hartmanice, pouze dva kilometry od CHKO Šumava, leží bývalé vojenské školící zařízení. Areál, za který armáda chce minimálně 10 089 812 korun, tvoří budova bývalého zámečku, dvě další budovy pro rekreaci, přestavovaný objekt bývalé stodoly, kaplička, lyžařský vlek a příslušenství jako požární nádrž, žumpa, antukové hřiště, kašna či vrtaná studna.

Některé části areálu, včetně šesti kusů krbových kamen, byly dokonce prohlášeny za nemovitou kulturní památku. Součástí prodeje jsou též pozemky o výměře přes 1,9 ha.

2. Ubytovna v Písku

V nabídce je rovněž bývalá vojenská ubytovna ležící na severním okraji města Písek a patří k ní také dva pozemky (650 m2 a 1390 m2). Ubytovna má 3 poschodí a kapacitu cca 85 lůžek. Je napojená na přípojky veřejného vodovodu, kanalizace, elektřiny a teplovodu. V letech 1997 až 1999 prošla celkovou rekonstrukcí a armáda za ni chce minimálně 23,5 milionu korun. V suterénu budovy je mimo jiné sauna s bazénem.

3. Posádkový dům armády ve Vyškově

Minimálně za 79 milionů korun jsou též vojáci ochotni pustit dosud užívané kulturní zařízení v Dědicích, tedy příměstské části Vyškova. Budova obsahuje například velký a malý sál, foyer, vestibul šatny, kanceláře, restaurace, kuchyně či skladovací prostory. Předmětem prodeje je přitom i její stávající vybavení.

4. Bývalé školící vojenské zařízení v Jeseníkách

Koupit se dá rovněž za vyvolávací cenu 2 230 000 korun bývalé školící vojenské zařízení v obci Světlá Hora, které se nachází v III. a IV. zóně CHKO Jeseníky. Areál tvoří ubytovací budova, budova skladu a pozemky o celkové výměře 1,13 ha, Areálem též protéká potok Stará Voda.

5. Vojenské bunkry, pozemky a další nemovitosti

Armáda též nabízí řadu nepoužívaných vojenských bunkrů a opevnění, ale i množství nejrůznějších pozemků. V nabídce jsou též některé další stavby jako třeba budova prádelny či ubytovna v Brně.

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články