Bankovní daně v EU značně sníží zisky bank

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Bankovní daně v zemích Evropské unie (EU) by mohly snížit zisky velkých evropských bank až o čtvrtinu. V noci na pondělí o tom informoval list Financial Times.

Bankovní daň vedle Velké Británie, Německa a Francie, zavedlo nebo plánuje zavést Belgie, Dánsko, Kypr, Rakousko, Maďarsko, Portugalsko a Švédsko. , Foto: SXC

Bankovní daň vedle Velké Británie, Německa a Francie, zavedlo nebo plánuje zavést Belgie, Dánsko, Kypr, Rakousko, Maďarsko, Portugalsko a Švédsko. , Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Ze zprávy EU, která byla připravena pro prosincové zasedání Evropské rady, vyplývá, že bankovní daň nejvíce sníží zisk francouzské Crédit Agricole. Její zisk před zdaněním by mohl klesnout až o 24 procent. Druhou nejpostiženější bankou by pak měla být skupina ING, která by ztratila 21 procent. Třetí nejvyšší částku by odepsala Danske Bank, která by přišla o 15 procenta svého zisku před zdaněním.

 

TIP: Zahraniční matky vytáhly z bank v Česku 132 miliard

 

Bankovní daň vedle Velké Británie, Německa a Francie, tedy států, které bankovní daň přijaly v lednu letošního roku, zavedlo nebo plánuje zavést sedm dalších evropských zemí. Jedná se o Belgii, Dánsko, Kypr, Rakousko, Maďarsko, Portugalsko a Švédsko.

 

-Simone Radacicova,MED

K tématu:

- Česká vláda opět odmítá bankovní daň

- Bankovní daň přinese v rokce 2011 504 milionů eur

Tagy: daně banky dan bankovní daň