Banky snížily úrokové sazby u hypoték pod čtyři procenta. Kde se hypotéka vyplatí?

3. 6. 2010 – 0:02 | Hypotéky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Banky snížily úrokové sazby u hypoték pod čtyři procenta. Kde se hypotéka vyplatí?
Několik bank reagovalo na nedávné snížení úrokových sazeb České národní banky, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

LBBW Bank a mBank snížily úrokové sazby u hypoték pod čtyři procenta, ostatní české banky na tuto kampaň zatím nezareagovaly a do snižování sazeb se jim příliš nechce.

Agentura Mediafax ve středu porovnala aktuální nabídky devíti bank poskytující hypotéky.

 

Několik bank – mBank, LBBW Bank a UniCredit Bank reagovalo na nedávné snížení úrokových sazeb České národní banky a snížilo nabízené úrokové sazby hypotečních úvěrů.

mBank v úterý představila nový úvěrový produkt v podobě mHypotéka Light. Klienti banky mohou získat hypotéku s úrokovou sazbou od 3,7 procenta. „mHypotéka Light je vhodná jak pro lidi, kteří chtějí problém s bydlením vyřešit s pomocí co nejnižší úrokové sazby, tak pro ty, kdo už hypotéku mají, ale rádi by snížili výši své měsíční splátky,“ řekl Jan Horák, marketingový ředitel mBank. Banka tak v současné době nabízí nejnižší možnou úrokovou sazbu na českém trhu.

Další bankou, která připravila další hypoteční nabídku je LBBW Bank. Ta nabízí hypotéku na bydlení jen za 3,89 procenta. Podmínkou hypotéky je úvěr ve výši nejméně jednoho milionu korun do maximální výše 70 procent hodnoty nemovitosti podle odhadu. Délka fixace musí být nejméně tři roky. Nabídka banky trvá do 30. července letošního roku.

Na květnové snížení úrokových sazeb České národní banky reagovala v květnu UniCredit Bank. Ta nabízí od začátku června snížení úrokové sazby hypotečního úvěru Individual od 4,24 procenta. „V případě variabilní hypotéky tzv. Převratné hypotéky jsme sazby pro stávající klienty snižovali již 11. května z 3,93 na 3,73 procenta,“ řekl Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Další bankou, která nabízí hypotéku od 3,73 procent, je Oberbank . Hypoteční úvěr je navázán na tříměsíční sazbu Pribor. Financování hypotéky je možné v korunách nebo eurech. Dále je možné zvolit fixní úrokovou sazbu na dobu jednoho až pěti let, v případě čerpání úvěru v eurech až na deset let. Kromě fixní úrokové sazby může klient využít variabilní úrokovou sazbu vázanou na tříměsíční sazbu Pribor, případně evropskou sazbu Euribor. Maximální možná výše úvěru je do 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti a doba splatnosti hypotéky je maximálně 25 let.

„V současné chvíli nebudeme snižovat úrokové sazby hypoték,“ řekla agentuře Mediafax Kristýna Havligerová, tisková mluvčí Česká spořitelny. Banka snižovala úrokové sazby naposledy v polovině května a od té doby nabízí hypotéku od 4,49 procenta.

 

<%Anketa7%>

 

Komerční banka  již dříve připravila nabídku pro všechny, kteří si chtějí pořídit její hypotéky Klasik. Úroková sazba začíná od sazby 4,65 procenta, doba fixace je tři až pět let. Hypotéku je možné sjednat na 85procentní hodnotu pořizované nemovitosti. Nabídka je platná do konce června 2010.

Zvýhodněnou sazbu od 4,69 procenta nabízí GE Money Bank. Týká se to hypotečních úvěrů v hodnotě nad dva miliony korun s tříletou a pětiletou fixací. Částka, kterou banka klientům za daných podmínek může půjčit, se pohybuje v rozmezí od 300 tisíc korun až do 80 procent tržní ceny nemovitosti, kterou klient ručí.

Hypoteční banka nabízí úrokové sazby od 4,69 procenta s fixací na tři roky a do 70 procenta hodnoty zastavené nemovitosti. Banka navíc nabízí slevu z úrokové sazby 0,1 procenta za každý započatý milion korun z požadovaného úvěru. Nejvyšší možná sleva je 0,4 procenta. Klienti mohou navíc využít internetové služby Hypotéka na webu a dosáhnout na úrokovou sazbu 4,59 procenta. Získání tohoto úroku je však závislé na tříleté fixaci a úvěr bude poskytnut jen do 65procentní hodnoty zastavené nemovitostí.

Raiffeisenbank nabízí úrokovou sazbu hypotečních úvěrů od 4,74 procenta. Pro klienty, kteří mají u banky účet anebo s ní například investují, mohou získat úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu nižší a to 4,54 procenta. Nabídka se vztahuje na hypotéky s fixací delší než jeden rok a je platná do konce letošního června. „V prvních měsících letošního roku jsme zaznamenali výrazný nárůst o naše hypotéky. Věříme, že tento pokles sazeb přispěje k dalšímu oživení hypotečního trhu. Zároveň je ale třeba zdůraznit, že v dlouhodobém výhledu nevidíme žádný prostor k výraznějšímu trvalému poklesu sazeb,“ řekl Jan Bureš, produktový manažer Raiffeisenbank.

-Mediafax

Kam dál?

- Chcete nemovitost v zahraničí? S českou hypotékou nepočítejte

- Kombinovaná hypotéka nemá na růžích ustláno - co nabízí?

- Offsetová hypotéka: Chcete spořit s hypotékou? Žádný problém!

- Hypotéka pro podnikatele: Žádost o hypotéku dobře načasujte

- Je možné s mateřskou žádat o hypotéku?

- Kolik skutečně stojí vyřízení hypotéky

- Společná hypotéka a rozvod, co s tím?

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články