Benzin a nafta zdražuje. Ušetřit můžete i stovky korun

- Ceny PHM autor: Redakce NašePeníze.cz

V létě v době dovolených mají pumpaři žně. Lidé autem cestují častěji než obvykle a také za palivo více utrácejí. Připravili jsme pro vás přehled po krajích, kde natankujete nejlevněji.

Pokud tedy máte například auto s čtyřicetilitrovou nádrží, můžete oproti nejdražší pumpě ušetřit až 300 korun! Foto:SXC/NašePeníze.cz, Text:MED

Pokud tedy máte například auto s čtyřicetilitrovou nádrží, můžete oproti nejdražší pumpě ušetřit až 300 korun! Foto:SXC/NašePeníze.cz, Text:MED , zdroj: NašePeníze.cz

Průměrná cena benzinu (naturalu 95) je podle údajů společnosti CCS 36,25 korun, nafta pak průměrně stojí 35,79 Kč. Připravili jsme pro vás velký přehled nejlevnějších čerpacích stanic podle jednotlivých krajů. A budete se divit, někde natankujete i o téměř 4 koruny levněji než je průměr! Rozdíly v cenách paliva jsou napříč republikou závratné, někde to dělá až téměř 8 korun za litr!

Vůbec nejlevnější benzin (natural 95) mají v Ústeckém kraji na silnici E442 v Prunéřově na spojnici mezi Ústím nad Labem a Karlovými Vary. Řidiči tam koupí litr paliva za 32,70 Kč. Nejdražší natural 95 řidiči tankují v Praze na Chodově u Agipu za 40,20 korun.

Pokud tedy máte například auto s čtyřicetilitrovou nádrží, můžete oproti nejdražší pumpě ušetřit až 300 korun!

Nejlevnější diesel (naftu) koupíte v hradeckém Albertu a na Zlínsku v Břestu u čerpací stanice Q group. Shodně stojí 33,40 Kč. Nejdražší naftu natankujete u Agipu na dálnici D1 v Bělčiciích za 39,50 Kč. Rozdíl na čtyřicetilitrové nádrži mezi nejlevnější a nejdražší čerpací stanicí tak dělá 244 korun!

Pokud chcete mít přehled o tom, kolik stojí benzin a nafta ve vašem okolí, nebo jakou ušetřit při cestě na výlet či dovolenou, podívejte se na následující mapu. Po kliknutí se dostanete na web Tankujlevněji.cz, kde jsou zaznamenány ceny pohonných hmot v celém Česku. Vlevo nahoře na mapce zvolíte kraj, poté zvolíte typ paliva a můžete si dokonce vybrat i vaší oblíbenou čerpací stanici. 

Tagy: benzín nafta auto ceny peníze phm