Benzín a nafta zdražují, levnější je Polsko, dražší Německo a Slovensko

- Ceny PHM autor: Redakce NašePeníze.cz

Nízké ceny benzinu a nafty v posledních týdnech dělali radost všem českým řidičům. Tomu je ale konec. Teď nás čeká zdražování a to už začalo, v úterý se průměrná cena dostala po měsíci nad 30 korun za litr!

Průměrná cena benzinu i nafty se po několika týdnech zase dostala nad 30 korun, naposledy byla nad touto hranicí 21. ledna. Benzin se právě v úterý poprvé dostal nad 30 korun. Podle údajů CCS se benzin prodával za 30,03 koruny za litr, nafta za 30,16 koru

Průměrná cena benzinu i nafty se po několika týdnech zase dostala nad 30 korun, naposledy byla nad touto hranicí 21. ledna. Benzin se právě v úterý poprvé dostal nad 30 korun. Podle údajů CCS se benzin prodával za 30,03 koruny za litr, nafta za 30,16 koru , zdroj: NašePeníze.cz

Nejprodávanější benzin Natural 95 se nejdráže prodává v Praze v průměru za 31,12 koruny za litr, nejlevněji pak v Královehradeckém kraji 29,45 koruny. Podobné je to i u nafty, nejdražší je v Praze - v průměru za 31,27 Kč. Nejlevněji se pak prodává na Královehradecku za 29,47 Kč.

Za mírně zvyšující se ceny pohonných hmot, může růst benzinu, nafty a ropy na světových trzích. "Zlevňování pohonných hmot v ČR skončilo. V nejbližším týdnu očekáváme zvýšení cen benzínu a nafty o několik desítek haléřů až o půl koruny," prozradil Boris Tomčiak ze společnosti Colosseum. 

Pokud porovnáme průměrnou cenu v sousedních zemích, tak podle údajů Evropské komise jsou u nás benzin a nafta levnější než v Německu, Slovensku a Rakousku. Naopak díky výrazně nižší spotřební dani jsou pohonné hmoty levnější v Polsku.

Tagy: benzín nafta ceny pohonné hmoty phm