Besip přispěje peníze na benzín pro policejní passaty, John přidá luxusní Audi

4. 3. 2011 – 18:14 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Besip přispěje peníze na benzín pro policejní passaty, John přidá luxusní Audi
Polisejní passaty budou moci jezdit prakticky nonstop, Foto: PČR | zdroj: NašePeníze.cz

Dvanáct milionů korun na benzin do superrychlých passatů prý našel v rezervách ministr vnitra Radek John, na dálnice chce nasadit i luxusní limuzíny audi, kterými jezdili policejní šéfové. Šéf resortu vnitra to řekl v pátek během své návštěvy na Vysočině.

John to potvrdil během páteční návštěvy krajského policejního ředitelství v Jihlavě. "Besip nám dal 12 milionů na benzín do policejních passatů na dálnici," řekl ministr vnitra s tím, že by díky tomu měla superrychlá auta více monitorovat chování řidičů na dálnici. "Policejní prezident navíc k passatům přidá audiny, které dosud používalo policejní prezidium a Besip do nich také dodá benzín. Vozy díky tomu budou moci jezdit prakticky nonstop," doplnil John.

 

Psali jsme: Nejrychlejší policejní Passaty vyrazili na silnice honit řidiče

 

I tyto vozy budou z peněz Besipu dovybaveny nejmodernější technikou včetně radarů na měření rychlosti. „Vzhledem k zatíženosti dálnice D1 jedno vozidlo dostane i kraj Vysočina,“ potvrdil policejní prezident Petr Lessy. Podle Johna navíc policie letos dostane z fondů Evropské unie dalších 300 milionů korun na nákup záznamových zařízení do policejních aut.

Policie navíc podle Johna dál hledá cesty, jak ušetřit v nákladové složce. "Nyní procházejí auditem všechny dříve uzavřené smlouvy, které jsou nevýhodné pro Česko i policii a naopak jsou velmi přínosné pro jednotlivce. Naším cílem je všechny tyto kostlivce vymést a změnit smlouvy tak, aby byly výhodné pro policii," prohlásil John s tím, že jednou z nich je smlouva na centrální praní prádla. "Končíme spolupráci s firmou, do které prádlo draze svážela auta z celé republiky. Už se nebude prát o sto procent dráž, než všude jinde. Stálo nás to 54 milionů," spočítal John. Nově prý budou policejní uniformy prát prádelny v jednotlivých krajích za obvyklé ceny.

Během jihlavské návštěvy John jednal i o fungování zdejší střední policejní školy. "Mohu říci, že po dnešní návštěvě Jihlava možná nastartovala přístup k policejnímu školství," řekl John bez bližšího upřesnění. "Před nástupem policejního prezidenta jsme nastavili koncepci, na kterou se ale pan Lessy divá jinak, proto ji teď budeme ještě přehodnocovat s ohledem na personální politiku policie," dodal John.

Podle něj totiž nehrozí, že by policie mohla mít málo lidí. "Naopak, mám stovky mailů od žadatelů o vstup do policie a stejné je to i u hasičů. Když se někde uvolní jedno místo hasiče, okamžitě je dvacet zájemců,“ tvrdí ministr vnitra.

Policejní prezident Petr Lessy pro změnu dementoval informace, že by usiloval o to, aby kriminalisté v terénu začali nosit uniformy. „Naopak, výstrojová kázeň by se měla týkat především složek, které policii reprezentují, tedy včetně policejního prezidenta nebo tiskových mluvčí,“ řekl Lessy. Řadoví policisté v terénu by pak podle něj měli mít větší možnost snáz si opatřit tu část uniformy, která dojde během práce k úhoně.

-Dušan vrbecký | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,290
USD 23,130 23,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články