BlindShell zpřístupní chytré telefony zrakově postiženým

18. 2. 2015 – 11:04 | Komerční sdělení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

BlindShell zpřístupní chytré telefony zrakově postiženým
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Odbornou porotu Grantového programu Komerční banky pro mladé a začínající podnikatele „Nastartujte se“ zaujal projekt, který zpřístupňuje zrakově postiženým dotykové telefony se systémem Android.

Společnost Matapo proto obsadila se svojí unikátní aplikací BlindShell třetí příčku. Spoluzakladatel firmy a její společník Daniel Novák nám odhalil nejenom své další plány, ale i cestu, která vedla k tomuto úspěchu.

Co vás přivedlo na podnikatelskou cestu?

Pocit svobody a možnost seberealizace bez bariér.

V čem spatřujete hlavní přínos vašeho projektu?

V blízké budoucnosti bude muset velká většina zrakově postižených uživatelů - primárně nevidomých - přejít na novou technologii v podobě dotykových telefonů. Ozvučené tlačítkové telefony, které používají, jsou již prakticky nedostupné.

Projekt BlindShell řeší právě tento problém. Zpřístupní pomocí velmi jednoduchých prstových gest zrakově postiženým uživatelům dotykové telefony s Androidem.

BlindShell obsahuje následující aplikace: volání, zprávy, kontakty, budík, poznámky, diktafon, čtečka knih, rozpoznávání barev, nastavení, informace o stavu, oblíbené a zmeškané události. Výjimečnost BlindShellu spočívá také ve snadno použitelné vestavěné klávesnici pro psaní čísel nebo textů.

Proč jste se přihlásili do programu „Nastartujte se“?

„Nastartujte se“ je sympatická soutěž, která výhercům kromě praktických cen umožní svůj nápad zviditelnit. Již od dob studií máme účet v Komerční bance. Šlo pro nás o přirozenou cestu, jak jsme se se soutěží seznámili.

Jaké jsou Vaše další podnikatelské plány?

Plánujeme posílit prodej a marketing. Dále pracujeme na dalších modulech pro naše nevidomé uživatele. Víc zatím neprozradím, nechte se překvapit.

Máme již několik stovek uživatelů a tým srdcařů, který se projektu věnuje zcela dobrovolně.

Dal byste začínajícím podnikatelům nějakou radu?

Pokud máte zajímavý nápad, který opravdu lidem pomůže a usnadní život, určitě má smysl za ním jít. Z počátku to může být docela velké riziko, ale pokud se to povede, o to víc si toho bude člověk vážit.

Máte nějaký nápad na zlepšení podnikatelského prostředí v ČR?

Větší podpora start-up scény, např. garantováním půjček pro bankovní domy. Zjednodušení administrativní zátěže.

„Nastartujte se“ je program Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu inspirativních příběhů a videí. Registrací na portálu se pak dostanou k výhodným nabídkám od partnerů programu. Pravidelné aktuality ze světa podnikání mohou fanoušci sledovat na facebookové stránce programu www.facebook.com/nastartujtese.cz.

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,250 23,430
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články