CCC prodává nebezpečné tenisky pro děti. Způsobují zdravotní potíže

16. 3. 2014 – 21:08 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

CCC prodává nebezpečné tenisky pro děti. Způsobují zdravotní potíže
Zdrávotní závadnost vyhodnotily laboratorní testy, kdy bylo zjištěno, že uvedený výrobek není bezpečný , Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Vyvarujte se kupovat pro děti sice na pohled lákavé tenisky, ale nebezpečné pro vznik alergií na noze a mohou se objevit i potíže s dýcháním. V tomto případě plně platí: Není všechno zlato, co se třpytí. Před nevhodnou obuví, především pro děti, stále varujeme, noha se jim teprve vyvíjí a dopad nevhodné obuvi může být trvalý.

Tentokrát jsou to tenisky s dlouhou cestou na pulty obchodu. Výrobce dle nabývacího dokladu: PMS INTERNATIONAL SHOES LIMITED, země původu: Čína a dovozce podle dokladu: CCC S.A., ul. Strefowa 6, 59-101 Polkowice, Polsko, distribuce, poslední článek dlouhé cesty CCC CZECH, s.r.o., Českomoravská 2420/15, 190 93 Praha 9 (tato adresa a název platí od 23. 1. 2013) a nakonec prodejce: prodejna obuvi CCC, OC Forum, Bílinská 3490/6, 400 01 Ústí nad Labem

Nízké tenisky se zapínáním na nártu na dva suché zipy. Materiál: textil; podrážka a špička jsou z gumy/plastu. Barva: červená a šedá (jazyk), podrážka bílá zdobená červeným a šedým pruhem, vnitřek boty červený, na pásku suchého zipu bílá nápis „PRO RACER“. Z boku boty je plastový obrázek auta, na patě z vnější části boty je černobílá kostičkovaný pruh, na vnitřní vložce je černý nápis Disney PIXAR a v kroužku číslo označující velikost boty. Na vnitřní části jazyku je uvedeno kódové označení výrobku odpovídající modelu/značce, číslo velikosti, materiálové složení a nápis  Disney Pixar. Na připevněné papírové etiketě je uvedena velikost obuvi, model/značka, barva: červená, název adresa dovozce, kód 54395 a čarový kód EAN (pro velikost 24 má hodnotu 2220089140246). Výrobek je balen v papírové červenošedé krabici s obrázkem auta (Blesk Mc Queen) a s nápisem Disney PIXAR CARS, dále údaji uvedenými na etiketě a navíc označením tuhosti (G) a druhu (I).

Zdrávotní závadnost vyhodnotily laboratorní testy, kdy bylo zjištěno, že uvedený výrobek není bezpečný. Dovozce porušil zákaz uvádění výrobku obsahujícího DMF (dimethyl-fumarát; CAS 624-49-7) na trh nebo do oběhu, pokud je koncentrace DMF vyšší než 0,1 mg/kg hmotnosti výrobku nebo jeho části, přičemž vložka boty obsahuje 0,29 mg/kg DMF.

A nejdůležitější pro spotřebitele je riziko, které spočívá v tom, že při kontaktu nohy s obuví může DMF proniknout na kůži, kde může dojít ke vzniku obtížně léčitelné kontaktní dermatitidy, včetně svědění, podráždění, zarudnutí a pálení; v některých případech byly hlášeny akutní dýchací potíže.

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,850 24,930
USD 23,250 23,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články