Češi se nebojí půjčit si peníze na svatbu svých snů

10. 8. 2007 – 6:00 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Češi se nebojí půjčit si peníze na svatbu svých snů
Češi se nebojí půjčit si peníze na svatbu svých snů | zdroj: NašePeníze.cz

Podle průzkumu, který GE Money Bank provedla mezi třiceti svatebními salóny a agenturami koordinujícími svatby, utrácejí Češi za svatby stále více peněz. Hitem jsou originální svatby na míru, přesně podle představ snoubenců.

V průměru se cena svatby pohybuje okolo 100 tisíc korun, ale v případě netradičních svateb či svateb v exotických zemích se jedná o částku ještě daleko vyšší. Navíc se výdaje vynaložené na svatby každoročně zvyšují.

Stoupá také počet snoubenců, kteří si na vysněný svatební den či „líbánky“ neváhají vzít půjčku. „V drtivé většině používají naši klienti půjčku na dovybavení bytu či nákup automobilu. V poslední době ovšem zaznamenáváme také případy, kdy klienti využívají půjčky na financování svatby či svatební cesty,“ říká Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

 

Aktuálně: Náklady na svatbu o 50 lidech jsou 100 tisíc, šetříme na ni přes rok

 

Svatba se stává odrazem životního stylu. Lidé si chtějí svůj svatební den zapamatovat a věnují mu jak hodně úsilí v podobě příprav, tak i stále více finančních prostředků. Dle průzkumu a zkušeností svatebních agentur jsou to především ženy, které mají výběr a organizaci příprav svatebního dne na starosti. Muži většinou pouze hlídají finance. V současnosti se cena svatby pohybuje kolem 100 tisíc korun.

V oblibě jsou svatby na volných prostranstvích jako jsou zahrady, parky a louky, na nádvořích starých hradů, zahradách hotelů či na zámcích. Svatby na romantických místech přispívají k uvolněnější atmosféře. Stále častěji jsou také svatby laděny do jedné barvy či jednoho tématu. „Zaznamenáváme obecný trend zájmu o svatby na netradičních místech, jako jsou jachty nebo skalní výběžky nad mořem.

Svatby v zahraničí se také těší stále větší oblibě. Exotickou svatbu, například na Seychelách či v Polynésii, je totiž možné spojit se svatební cestou,“ uvedla Martina Batalová, majitelka svatební, společenské a cestovní agentury L´armonia s.r.o.

 

Na kolik taková svatba vyjde?

 

Romantická svatba v zámeckém parku (zámek Kynžvart) Cena (Kč) pronájem prostor včetně květinové výzdoby a poplatku za svatbu 9 000 hostina pro 40 hostů a ubytování pro 10 svatebčanů 50 000 cukroví, dorty, výslužka pro svatebčany 10 000 svatební kytice 3 000 kadeřník/vizážista 2 500 šaty pro nevěstu a ženicha 9 000 prstýnky 5 000 svatební oznámení 2 500 fotograf 3 000 rezerva 6 000 Celkem 100 000

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,230 23,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články