Česká obchodní inspekce podle ÚOHS porušila zákon v tendru na analýzu benzinu

18. 2. 2011 – 13:01 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká obchodní inspekce podle ÚOHS porušila zákon v tendru na analýzu benzinu
Vítěz zakázky za zhruba 80 milionů korun by měl po čtyři roky ČOI dodávat analýzy kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Česká obchodní inspekce (ČOI) podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) porušila zákon o veřejných zakázkách v tendru na analýzy vzorků benzinu odebraných u čerpacích stanic. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek potvrdil místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

ÚOHS tak zrušil zadání zhruba osmdesátimilionové zakázky.

"Úřad vydal v prosinci 2010 v té věci prvostupňové rozhodnutí, kterým konstatoval, že zadavatel nedodržel zásadu zákazu diskriminace a současně dostatečným způsobem nevymezil předmět veřejné zakázky, čímž mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. V rámci nápravného opatření proto úřad zadání zakázky zrušil," uvedl Mediafaxu místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký s tím, že proti rozhodnutí byl podán rozklad, a je tedy nepravomocné. Nicméně vydané předběžné opatření stále platí. ČOI tak nemůže dále pokračovat v zadávání tendru.

Vítěz zakázky za zhruba 80 milionů korun by měl po čtyři roky ČOI dodávat analýzy kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic.

 

- Seznam benzínek, pokutovaných v lednu 2011 za nekvalitní pohonné hmoty

- Seznam benzínek s nekvalitním benzínem a naftou v roce 2010

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články