Česká obchodní inspekce podle ÚOHS porušila zákon v tendru na analýzu benzinu

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká obchodní inspekce (ČOI) podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) porušila zákon o veřejných zakázkách v tendru na analýzy vzorků benzinu odebraných u čerpacích stanic. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek potvrdil místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

Vítěz zakázky za zhruba 80 milionů korun by měl po čtyři roky ČOI dodávat analýzy kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic, Foto:SXC

Vítěz zakázky za zhruba 80 milionů korun by měl po čtyři roky ČOI dodávat analýzy kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

ÚOHS tak zrušil zadání zhruba osmdesátimilionové zakázky.

"Úřad vydal v prosinci 2010 v té věci prvostupňové rozhodnutí, kterým konstatoval, že zadavatel nedodržel zásadu zákazu diskriminace a současně dostatečným způsobem nevymezil předmět veřejné zakázky, čímž mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. V rámci nápravného opatření proto úřad zadání zakázky zrušil," uvedl Mediafaxu místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký s tím, že proti rozhodnutí byl podán rozklad, a je tedy nepravomocné. Nicméně vydané předběžné opatření stále platí. ČOI tak nemůže dále pokračovat v zadávání tendru.

Vítěz zakázky za zhruba 80 milionů korun by měl po čtyři roky ČOI dodávat analýzy kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic.

 

- Seznam benzínek, pokutovaných v lednu 2011 za nekvalitní pohonné hmoty

- Seznam benzínek s nekvalitním benzínem a naftou v roce 2010

-Libor Popela | MED

Tagy: ÚOHS veřejné zakázky ČOI česká obchodní inspekce Úřad pro ochranu hospodářské soutěže analýza benzínu