Česká pošta ruší na řadě míst své pobočky

8. 2. 2011 – 14:18 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká pošta ruší na řadě míst své pobočky
V pátek ministr vnitra Radek John vyzval ředitelku pošty Marcelu Hrdou k rezignaci, a mezi důvody zmínil i nepromyšlené rušení poboček, Foto: Česká pošta | zdroj: NašePeníze.cz

Česká pošta pokračuje v rušení některých poboček. Plánuje například zrušit další čtyři pobočky České pošty v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Nahradí je výdejní místa spadající například pod obecní úřady.

Výdejní místa jsou určená pro nejvyužívanější službu – výdej listovních zásilek, balíků či poštovních poukázek, ale také jejich příjem. Kompletní služby pak zajistí motorizovaná pošta. "Ta je výhodná zvláště pro starší spoluobčany, protože pokud si o to požádají, pošta může přijet až přímo k nim, do domu. Stačí zavolat na spádovou poštu či vhodit lísteček se vzkazem do poštovní schránky," uvedla mluvčí.

Motorizovaný poštovní servis tak zabezpečí veškeré poštovní služby – výplatu důchodů, podání a doručení zásilek, poštovních poukázek a podobně. V případě, že zásilky nemůže doručit, pak je uloží na výdejním místě, kde si je zákazník může vyzvednout.

ČP již provozuje výdejní místa v obcích Slatina nad Úpou, Vysokov a Mezilesí na Náchodsku, Hrušová na Orlickoústecku, Malá Úpa na Trutnovsku, Boharyně na Královéhradecku, Lužany a Šárovcova Lhota na Jičínsku. "V současné době jednáme o změně formy poštovní obsluhy s obecními úřady Ohnišťanech a Červené Vodě 3, dále v obcích Raná u Hlinska a Trojovice na Chrudimsku," doplnila Selicharová.

 

Zastavte rušení pošt žádá Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR)

 

Okamžité zastavení rušení poboček České pošty budou požadovat obce na úterním jednání v Praze s odstupující ředitelkou Marcelou Hrdou. Agentuře Mediafax to sdělil Josef Bartoněk, předseda Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR).

"Očekávám jasné sdělení, jaká budoucnost čeká malé poštovní pobočky, kterým hrozí zrušení. Proces tzv. „optimalizace“ sítě pošt i přes personální zemětřesení v České poště stále běží a bezradní starostové se na mě dennodenně obracejí," řekl Bartoněk.

Jednání, které má uklidnit současnou napjatou situaci a zastavit omezování služeb, se zúčastní i zástupci Svazu měst a obcí. Tí požadují představení stávající koncepce rušení poboček a zároveň chtějí, aby dostali příležitost se k této koncepci vyjádřit.

V pátek ministr vnitra Radek John vyzval ředitelku pošty Marcelu Hrdou k rezignaci, a mezi důvody zmínil i nepromyšlené rušení poboček a nedostatečnou komunikaci se samosprávami. "Reálně hrozilo, že by Česká pošta prohospodařila svoji obrovskou devizu v podobě husté sítě svých „prodejních“ míst. Musíme spíše hledat produkty a služby pro unikátní sít České pošty, než abychom je zbrkle, bez rozmyslu rušili," vysvětluje John.

"Jde vidět, že pan ministr John umí adekvátně zareagovat," chválí ministrovu aktivitu předseda SMS ČR, které v minulých dnech ministrovi vnitra zaslalo dopis upozorňující na nestandardní postupy pošty.

"Očekávám, že pan ministr bude i nadále hájit dostupnost poštovních služeb pro obyvatele venkova," uzavřel Bartoněk.

-MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články