České dráhy budou provozovat autobusy

2. 7. 2009 – 16:02 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

České dráhy budou provozovat autobusy
Foto:ČD | zdroj: NašePeníze.cz

Od devátého srpna 2009 začne mezi Prahou hl. n. a Norimberkem Hbf. jezdit pravidelná autobusová linka, kterou ve spolupráci s Českými drahami zavádí německý dopravce Deutsche Bahn. Nový DB-Expressbus / SuperCity Bus doplní stávající vlakové spojení a trasu urazí za 3 hodiny a 45 minut. České dráhy tak ve spolupráci s německým partnerem DB vstupují na trh dálkové autobusové dopravy integrované do systému železničních spojů.


Linka bude v rámci ČD začleněná do sítě spojů kategorie SuperCity a bude integrována do jízdních řádů a tarifních nabídek DB i Českých drah. Její stanoviště budou v Norimberku i v Praze přímo na hlavním nádraží (stanoviště B2 ve Wilsonově ulici). Denně přitom pojede šest přímých autobusových spojů v každém směru. Autobusy nebudou cestou zastavovat v žádném jiném městě, a jízdní doba bude díky využití existujícího dálničního spojení kratší než 4 hodiny. Moderní autobusy SETRA provozované DB nabídnou zákazníkům špičkovou kvalitu cestování první i druhou třídou, snack bar a toalety, stejně jako další palubní služby.

- České dráhy útočí na linku Student Agency do Drážďan

Cena jednosměrné jízdenky ve druhé třídě bude 48 EUR, za první třídu obsahující v ceně jízdného bonusové občerstvení zákazník zaplatí 78 EUR. Vždy je třeba si zajistit i rezervaci místa. Cena jednosměrných elektronických jízdenek eTiket pro druhou třídu dostupných přes internetový obchod Českých drah nebo přes kontaktní centrum prostřednictvím služby TeleTiket bude 26 EUR.

Možné bude také zakoupení tzv. průchozích jízdenek, kdy cestující pojede s jedním jízdním dokladem například z Ostravy do Frankfurtu nad Mohanem a v části trasy Praha -  Norimberk využije autobusového spoje SC Bus.

Dráhy uvádějí, že rozvoj autobusové dopravy doplňující páteřní železniční dopravu je jedním ze strategických směrů dalšího rozvoje podnikatelských aktivit Českých drah. Tato linka, na které se budou ČD podílet jako partner Deutsche Bahn, je podle vyjádření drah jednou z prvních vlaštovek naplňování této strategie.

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články