České dráhy budou vracet stovky za jízdenky, kdo bude mít nárok?

10. 8. 2018 – 18:35 | Spotřebitelé | red | Diskuze:

České dráhy budou vracet stovky za jízdenky, kdo bude mít nárok?
Ilustrační foto | zdroj: freeimages

České dráhy (ČD) budou od 1. září vracet studentům a seniorům část peněz, které zaplatili za slevové průkazy. Po prázdninách totiž začínají platit nové slevy, které zavedla vláda. A se slevovými kartami od ČD by je cestování vyšlo dráž.

Národní dopravce se rozhodl vyjít vstříc cestujícím, kteří si zakoupili slevové aplikace na jízdné s platností po 1. září, ale vztahují se na ně nové slevy zavedené vládou. Jedná se o studenty a osoby nad 65 let, kteří budou mít od září nárok na 75% slevu z jízdného.

Vracet budou České dráhy peníze především za IN karty, na které se slevové aplikace nahrávají. Jízda s nimi by totiž cestující nově vyšla dráž. Jako první na to upozornil web Zdopravy.cz. Vracet se bude poměrná část, a to podle toho, kolik dní zbývá do původně zaplaceného období.

Pokud si tedy například důchodce zaplatil 1. ledna slevu IN 50 na celý rok, dostane 1. září zpátky 183 korun. O vrácení peněz mohou studenti a senioři žádat od 1. září do 30. dubna příštího roku. Stačí průkaz předložit u jakékoli pokladní přepážky ČD, peníze dostanete v hotovosti. Jak přesně postupovat, se dočtete v přepravním a tarifním věstníku.

A zatímco České dráhy ještě nepustili do prodeje levnější jízdenky na září, u soukromého dopravce RegioJetu už si lístek za zvýhodněnou cenu mohou studenti a senioři pořídit. Z Prahy do Brna se svezou například za 44 korun, trasa z Opavy do Ostravy vyjde na pouhé 3 koruny.

Zdroje:
MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články