Česko má peníze na provoz policie a hasičů jen do listopadu

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Ministerstvu vnitra chybí finance na letošní prosincový provoz policie a hasičů. V neděli to prohlásil v pořadu ČT Otázky Václava Moravce ministr vnitra Jan Kubice.

Jaká částka policistům a hasičům na prosinec chybí, ministr vnitra neupřesnil, Foto: MVČR

Jaká částka policistům a hasičům na prosinec chybí, ministr vnitra neupřesnil, Foto: MVČR,zdroj: NašePeníze.cz

Ministr vnitra odmítl v televizi další snižování rozpočtu ministerstva vnitra pod současnou hranici. "Situace je taková, že jak policie, tak hasiči, ekonomicky vydrží někdy do listopadu tohoto roku," sdělil Kubice v ČT.

Menší objem peněz pro vnitro by podle Kubiceho znamenal obrovské bezpečnostní riziko, protože by hrozil odchod zejména nejzkušenějších policistů.

Jaká částka policistům a hasičům na prosinec chybí, ministr vnitra neupřesnil. Pouze řekl, že na policejním prezidiu probíhá analýza policejní reformy a toho, zda jsou policisté a hasiči schopni přežít závěr letošního roku. "Prosinec je problémový, musí se řešit s ekonomikou ministerstva vnitra a nějakým způsobem musíme přežít tento rok," konstatoval Kubice.

Vicepremiér a bývalý ministr vnitra Radek John s Kubiceho slovy nesouhlasí: "Chci připomenout, že rozpočet ministerstva vnitra a odvislých organizací byl sestaven jako vyrovnaný, kdy peníze na platy byly odvozeny od plánovaného snižování počtu funkcionářů zejména na Policejním prezidiu. Ostatně jak policejní prezident, tak velitel hasičského záchranného sboru mi dali písemnou garanci, že letošní rozpočet udrží vyrovnaný,“ uvedl předseda Věcí veřejných.

-Tomáš Paták | MED

Tagy: policie náklady hasiči peníze provoz