Cestování po Chorvatsku: Složte se na mýtnou krabičku, ušetříte

13. 7. 2014 – 21:37 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Cestování po Chorvatsku: Složte se na mýtnou krabičku, ušetříte
Chorvatsko: Jak ušetřit na mýtném? Kupte si krabičku! Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Pro snadnější a častější cestování po Chorvatsku je lepší si zakoupit ENC mýtnou krabičku, která vám usnadní výběr mýtného. Ta je takzvaně přenosná a můžete se tedy složit s více přáteli, nebo v rodině.

ENC mýtná krabička peníze odečte při průjezdu kontrolním stanovištěm sama a odpadne tak počítání drobných i stání ve frontě u budky.

ENC krabičky jsou již připraveny pro okamžité použití ihned po nákupu a nabíjení na cestarině je okamžité. Pokud nabíjíte přes internet, zpravidla to trvá maximálně jeden den.

Ceny potravin v Chorvatsku 2014

Mýtné krabičjky se dají pořídit na několika místech jen v samotném Chorvatsku, mimo jiné i přímo na mýtných stanovištích. V jednotlivých budkách byste se jich ovšem dožadovali marně, prodejní místa jsou v hlavních budovách.

A kolik mýtná krabička stojí? Samotná krabička se dá koupit za přibližně 120 kun (asi 450 korun) a je na ní možné nabíjet kredit od 100 kun (370 korun) výše.

Kromě pohodlnosti má krabička i tu výhodu, že poskytuje přibližně dvaadvacetiprocentní slevu na placené mýtné. Navíc není vazaná na konkrétní auto, takže se na ni klidně můžete složit se známými nebo dalšími členy rodiny a pak si ji půjčovat.

Mýtná krabička neplatí pro užití tunelu Učka, mostu Mirna a mýtné brány v okolí města Pula. Pokud zde cestujete a máte ENC zakoupeno nechte si ho u mýtné brány nakódovat i pro tuto oblast a poté leze plně využívat na dálnicích společnosti Bina Istra. Další informace naleznete zde.

Pozor na baterii v ENC

ENC krabička pracuje tak dlouho, dokud je baterie aktivní. Pokud máte nějaké problémy s baterií kontaktujte přímo prodejce (HAC či ARZ) a on vám na místě baterii vymění. V žádném případě však nezkoušejte sami si vyměnit baterii v krabičce ENC - ztratíte tak možnost na výměnu baterie u prodejce a záruku funkčnosti zařízení. Zpravidla je garantována záruka na krabičku 2 roky a funkčnost baterie se odhaduje na 5 let.

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články