ČEZ nabízí domácnostem elektřinu za paušál 12 Kč měsíčně

19. 4. 2011 – 10:31 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČEZ nabízí domácnostem elektřinu za paušál 12 Kč měsíčně
Podmínkou získání eTarifu je využívání virtuální obchodní kanceláře, elektronické fakturace a bezhotovostní platby, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Energetická společnost ČEZ od úterý nabízí domácnostem, které budou při řešení svých požadavků využívat elektronickou komunikaci, elektřinu za měsíční paušál 12 korun.

Zavedením tzv. eTarifu ČEZ nabízí domácnostem možnost ušetřit jak proti zavedené konkurenci, tak i proti alternativním dodavatelům. V nejčastějším případě, kdy domácnost používá elektřinu pro svícení, provoz běžných domácích spotřebičů a případně i pro vaření, je eTarif podle ředitele divize obchod Skupiny ČEZ Alana Svobody nejlacinější nabídkou na trhu. Dosavadní nejlevnější měsíční poplatek byl 48 korun.

"eTarif se inspiroval u bank. Pokud se zákazník rozhodne využívat elektronickou komunikaci a přejde na nový eTarif, ušetří ročně oproti standardní produktové řadě 432 korun včetně DPH. Oproti dalším hráčům na trhu, včetně alternativních dodavatelů, je úspora ještě větší a může činit až 1075 korun ročně na paušálních poplatcích," uvedl Svoboda.

Podmínkou získání eTarifu je podle Svobody využívání virtuální obchodní kanceláře, elektronické fakturace a bezhotovostní platby (inkaso, případně SIPO). Pokud klient tyto služby zatím nevyužíval, je možné je současně aktivovat v on-line formuláři pro objednání eTarifu.

V loňském roce odešlo od ČEZu několik desítek tisíc odběratelů elektřiny z celkového počtu zhruba 3,5 milionu. ČEZ rozhodl pro zavedení nového tarifu ve snaze získat nové zákazníky a také omezit odcházení stávajících klientů k alternativním prodejcům elektřiny.

"To nepovažuji za dramatické číslo vzhledem k tomu, že další desítky tisíc zákazníků jsme získali v prodeji plynu. Chceme velmi intenzivně komunikovat naši nabídku, aby ji každý potenciální zákazník mohl zvážit a případně se pro ni rozhodnout," upozornil Svoboda.

"To, co je naprosto běžné u bank, tedy levnější vedení účtu při používání elektronických prostředků při vzájemné komunikaci, nově nabízí v oblasti dodávek energií i Skupina ČEZ," dodal Svoboda. Od září chystá společnost ČEZ i zvýšení platby u tarifů Comfort a Exclusive o 12 korun měsíčně.

Svoboda mluvil i o vývoji cen silové elektřiny, která v posledních týdnech vzrostla kvůli odstávce jaderných elektráren v Německu. ČEZ toho využil pro prodej elektřiny za výhodnější ceny. Dodavatelé, kteří neměli nakoupenou elektřinu pro své zákazníky pro letošní rok, se podle Svobody mohou dostat do problémů.

"Nyní musí pořídit elektřinu za vyšší ceny a někteří pravděpodobně i na úkor ztráty. Je možné, že situace povede i k určitému očištění trhu. Další vývoj cen silové elektřiny je zatím obtížné předvídat," dodal Svoboda.

Kam dál?

- Německo ustupuje od jádra. Jak to ovlivní cenu elektřiny v Česku?

- Česko chce ušetřit na energii desítky miliard korun

- Energie zdražují. Kdo vám nabízí nejlevnější elektřinu?

-Tomáš Králícek | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články