Chřipka A(H1N1) je na území České republiky

26. 5. 2009 – 9:24 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Chřipka A(H1N1) je na území České republiky
Foto:F. HOFFMANN-LA ROCHE | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR obdrželo z Národní referenční laboratoře pro chřipku informaci o výskytu prvního případu nakažení novou chřipkou A(H1N1) na území České republiky.


Jedná se o dospělého pacienta z Prahy, který přicestoval z oblasti se zvýšeným výskytem infekce tohoto subtypu. Klinické příznaky doposud odpovídají nekomplikovanému průběhu chřipky. Obyvatelé České republiky se v žádném případě nemusí obávat jejího rozšíření. Jedná se zatím o izolovaný případ, jehož objevení na území naší republiky formou importované infekce není nijak překvapující. Z epidemiologického i léčebného hlediska je situace řešena standardním postupem. Pacient je v současné chvíli zcela zdráv a nachází se v domácí izolaci. Devět osob, které s ním přišly do přímého kontaktu, je rovněž dle informací Hygienické stanice hlavního města Prahy v pořádku a bez příznaků infekce.

Prasečí chřipka - nejistota pro ekonomiky vyspělých států?
-
Prasečí (Mexická) chřipka, co byste měli vědět?

V současné době má Česká republika zajištěna antivirotika pro 20 % populace. Postup České republiky v dané oblasti je obdobný jako v ostatních zemích EU. Ministerstvo zdravotnictví zpracovává a vyhodnocuje nejaktuálnější informace a doporučení mezinárodních autorit, např. Světové zdravotnické organizace. Na jejich základě Ministerstvo zdravotnictví připravuje detailní podklady pro rozhodnutí vlády v oblasti dalšího postupu na případné zajištění dalších zásob antivirotik a očkovacích látek (jakmile budou vyvinuty).


Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,920 22,100
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články