Citroën zavádí šrotovné pro české zákazníky až 120.000 korun

4. 9. 2017 – 18:54 | Auto-moto | Martin Slapnička | Diskuze:

Citroën zavádí šrotovné pro české zákazníky až 120.000 korun
Ilustrační foto | zdroj: citroen

Značka Citroën přichází na český trh s ojedinělou nabídkou, která svou výhodností dalece převyšuje tradiční akční ceny či prémie za výkup ojetých vozů protiúčtem. Díky šrotovnému od Citroënu totiž u vybraných nových modelů této značky získá zákazník slevu až 120 000 Kč. Francouzská značka chce touto aktivitou pomoci zvrátit nepříznivý trend stárnutí českého vozového parku, který aktuálně činí 15 let, a jít tak ostatním příkladem.

Český vozový park stárne čím dál víc. Podle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů za první pololetí 2017 je průměrné stáří českého vozového parku už 15 let, čímž se Česká republika v tomto parametru řadí mezi nejhorší státy Evropské unie. Tento problém je sice dlouhodobě známý, bohužel jej však v Česku koncepčně nikdo neřeší. „Po letech přešlapování na místě, kdy se sice na různých úrovních poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale zcela chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu, jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“ vysvětluje František Neuman, ředitel značek Citroën a DS v České republice.

Různá zvýhodnění při odevzdání dosluhujícího či ojetého vozu jsou u českých prodejců poměrně bežná, ale výhoda pro zákazníka se pohybuje v řádech nižších desítek korun. Šrotovné od Citroënu je však výrazně vyšší a činí koupi nového vozu opravdu dostupnější. Za příklad může posloužit v tuzemsku velmi oblíbený model Citroën Berlingo, který je ve verzi SHINE 1.6 BlueHDi 100 s manuální převodovkou díky šrotovnému od Citroënu zvýhodněn o 120 000 Kč. Zákazník tak při splnění jednoduchých podmínek šrotovného zaplatí za zcela nové dieselové berlingo oproti původní ceníkové ceně 524 800 Kč pouze 404 800 Kč.

Výrazně zvýhodněny jsou díky šrotovnému od Citroënu samozřejmě i další modely francouzské značky vyjma modelových řad C5 a Spacetourer. Tato na českém trhu ojedinělá akce startuje 1. září a potrvá do 31. prosince 2017. „V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy EURO 1 až EURO 3,“ upřesňuje František Neuman motivy francouzské značky a dodává, „takové vozy necháme ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu. Vykupujeme ale vozy všech značek jakéhokoliv stáří.“

Akce se však nevztahuje výhradně na zmíněné staré automobily. Pokud zákazník přiveze svůj současný automobil, který je vhodný pro další prodej, nabídne mu za něj prodejce další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné. Zákazníkům, kteří nemají vůz na protiúčet nebo nechtějí svůj současný vůz vykoupit, nabídne značka Citroen ekologický bonus ve vyši 80% šrotovného. Díky tomu je nyní výměna stávajícího automobilu za nový, modernější, úspornější a v neposlední řadě také bezpečnější, pro každého dostupnější, než kdy předtím.

Vzhledem k výrazně se zpřísňující zejména evropské legislativě, čeká na majitele starších vozů spousta omezení a poplatků. Vždyť i sousední Německo zavádí mýtné na svých dálnicích, které poměrně dramaticky cenově znevýhodňuje starší vozy, jež představují větší emisní zátěž pro životní prostředí. Čím dál více omezení pro starší vozy je také pro vjezd do německých měst a leckdy i vesnic. U starších vozů je samozřejmě nižší i úroveň bezpečnosti, což je rovněž aspekt, který by měli čeští řidiči brát v potaz, stejně jako další rizika spojená s koupí či provozem staršího ojetého vozu - např. časo se vyskytující problém demontovaného filtru pevných částic, kvůli kterému vůz neprojde technickou kontrolou a na majitele tak čeká spousta dalších starostí a nemalých dodatečných finančních nákladů.

Proč se Citroën rozhodl takovou akci uspořádat, když šrotovné obvykle vyhlašuje vláda ?

V Česku máme jeden z nejstarších vozových parků v Evropě, který bohužel dál stárne, a to i díky dovozům starých vozů ze zahraničí. Je to dlouhodobý problém týkající se nás všech, nicméně se s tímto negativním trendem na politické a legislativní úrovni vůbec nic nedělá a bohužel to vypadá, že v dohledné době ani dělat nebude. Rozhodli jsme se proto převzít svůj díl zodpovědnosti a investovat do omlazení českého vozového parku nezanedbatelnou částku na přímou finanční podporu zákazníků, která jim výrazně pomůže k novému autu.

Jaký vůz mohu v rámci této akce přivést k prodejci Citroën?

Odkupovaný vůz může být osobní i užitkový (N1) a na jeho stáří víceméně nezáleží – musí mít platnou STK a dojet do dealerství po vlasní ose, zájemce ho musí vlastnit alespoň 6 měsíců.  V případě nepojízdných vraků stačí pro poskytnutí našeho ekobonusu předložení Potvrzení o ekologické likvidaci daného vozu ne starší 14 dnů. Lze přivézt vůz jakékoli značky.

Jak dlouho akce potrvá?

Akce šrotovné od Citroënu startuje 1. září 2017 a poběží nejdéle do konce letošního roku. Vykupujeme vozy všech značek i stáří, které jsou v majetku kupujícího alespoň 6 měsíců, mají SPZ a platnou STK.

V čem se šrotovné od Citroënu liší od jiných slevových akcí?

V první řadě se zásadně liší tím, že náš finanční bonus může třeba v případě modelu Berlingo dosáhnout až 120 000 Kč, což je u vozu, který se svou cenou pohybuje v segmentu dostupných prostorných rodinných vozů, opravdu výrazná sleva.

Nechci kupovat auto, mám zájem o operativní leasing, mohu využít šrotovné?

Nikoliv, nabídka šrotovného není kombinovatelná s operativním leasingem.

Vztahuje se šrotovné na všechny modely značky Citroën?

Naše šrotovné lze uplatnit na všechny modely osobních vozů Citroën vyjma dosluhující generace modelu C5 a nového modelu Spacetourer, který už se ocitá na pomezí užitkových vozů. Snažili jsme se vytvořit skutečně atraktivní nabídku, která svou výhodností osloví široké spektrum majitelů starších vozů v rozpětí 250 – 350 tisíc korun, očekáváme tedy velký zájem zejména o modely C3, C4 Cactus, Berlingo či C-Elysée.

Rád bych si do konce roku pořídil benzinové berlingo, ale nemám doma žádný vrak ani jiné auto protiúčtem? Mám nárok na nějakou slevu?

Naši prodejci vám nabídnou alternativní program EKOLOGICKÝ BONUS který je o 10 až 20 tisíc nižší než čisté šrotovné. Informujte se u vašeho prodejce CITROEN.

Je finanční bonus, který poskytujete v rámci šrotovného pro všechny modely stejný?

Nikoliv, liší se podle typu vozu, zhruba platí čím větší a dražší auto tím vyšší šrotovné:

C1

30.000 Kč

C3

30.000 Kč

C Elysee

30.000 Kč

C3 Picasso

45.000 Kč

C4

50.000 Kč

C4 Cactus

75.000 Kč

C4 Picasso/Gd Picasso

100.000 Kč

Berlingo – podle verze

100/110/120.000 Kč

Zdroje:
ÚAMK, citroen

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články