ČOI vyšetřuje levne-nakupy.net pro pravděpodobné podvody

1. 3. 2010 – 15:56 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČOI vyšetřuje levne-nakupy.net pro pravděpodobné podvody
Eshop Levne-nakupy.net neposílá zboží, stěžují si klienti, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Inspektorát České obchodní inspekce Jihočeský a Vysočina provedl na základě podání občanů dne 17. 2. 2010 kontrolu internetového obchodu www.levne-nakupy.net.

Kontrola byla provedena na základně 10 podání občanů, kdy nedostali zakoupené objednané zboží ani peníze nazpět. Kontrolu inspektoři provedli v místě podnikání u podnikatelky uvedené v kontaktech na internetovém obchodu. Jelikož nebyla podnikatelka v místě bydliště zastižena, byli kontaktování pracovníci Městské policie, podle kterých podnikatelka na uvedené adrese nebydlí a pobývá v Rakousku a navrhli se obrátit na majitelku obchodu (nemovitosti) umístěného na uvedené adrese. Ta domluvila s podnikatelkou termín schůzky za účelem podání vysvětlení České obchodní inspekci.

 

<%Anketa36%>

 

Vlastník levne-nakupy.net není známýPodnikatelka s pomocí přítomného tlumočníka a svého manžela sdělila, že předmětný internetový obchod www.levne-nakupy.net neprovozuje a nikdy dříve neprovozovala. Zboží, jež je prezentováno na webu nevlastní ani neprodává. Uvedený bankovní účet, na který spotřebitelé (zákazníci) poukazovali peněžní částky za objednané zboží, není jejím účtem a nezná jeho majitele a o existenci takového e-shopu ani nevěděla.

Vyhledáním informací na internetu bylo zjištěno, že majitelem internetové domény levne-nakupy.net je občan Prahy 8. Hostování domény je u Český Webhosting s.r.o., Slaný.

„Vzhledem k tomu, že uvedená fakta nesou znaky podvodného jednání, neoprávněného podnikání a obohacování, postupuje se toto podání Policii ČR,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.
 

Kam dál?

- Podvodníci ze zahraničí útočí na Čechy čím dál víc

- Podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!

- Pro Content obtěžuje české uživatele internetu a vyhrožuje žalobami

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,250 24,390
USD 22,320 22,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články