Construct Data je stále tady: Vymáhá dál neoprávněné pohledávky

27. 4. 2009 – 21:10 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Construct Data je stále tady: Vymáhá dál neoprávněné pohledávky
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost Construct Data, European City Guide a další i přes své nekalé obchodní praktiky stále působí na evropském trhu, tedy i v České republice. Na firmách a občanech vymáhá desetitisícové i statisícové částky.


- Jak se zjišťují a řeší neoprávněné odběry elektřiny?
- podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!
- Pozor na podvodné slíbení dotací z EU na výstavbu domů za úplatu!

Formulář uvádí adresáta v omyl

Obětí omylu a nefér jednání společnosti Construct Data se stalo stovky společností a občanů v
České republice. Pokud dostanete do schránky formulář, kde bude figurovat název firmy Construct Data, nebo se vám bude zdát formulář jakkoliv podezřelý, okamžitě ho vyhoďte do koše.

Na formuláře, které mají být dle tvrzení Construct Data závaznou smlouvou uvádí tato společnost zavádějící, málo viditelné a nejednoznačné informace, nejčastěji v anglickém jazyce.

Formulář se svou povahou tváří jako nezávazná informace pro odesílatele. Construct Datachce pouze prostřednictvím formuláře upřesnit jméno firmy adresáta, která je zapsána často s chybami a zaslat formulář zpět. Tím se tyto informace mají pouze upravit v databázi společnosti Construct Data. Mimoto společnost uvádí informace, které v adresátech vzbuzují pocit, že se jedná o akci ve spolupráci s mezinárodními veletrhy, kterých se mohl adresát – oběť účastnit.

Chyba vás může stát víc než 80 000 korun

Po podpisu a odeslání formuláře začnou přicházet faktury s výzvou k uhrazení vysokých částek v Eurech. Jedná se například o částku 971 Euro za rok. To však není vše. Smlouva je dle tvrzení společnosti Construct Data uzavřena na dobu tří let! Postiženému subjektu tak hrozí během tří let ztráta více než 80 000 korun. A to v podstatě za nic.

Uváděná inzerce a databáze společnosti Construct data je pro tuzemské firmy absolutně neefektivní a zbytečná. Tato stránka je navíc provozována firmou, která ve skutečnosti nemá ani u tuzemských ani u zahraničních subjektů dobré jméno a tudíž uvedení v jejich databázi má spíše odstrašující charakter.

Doporučujeme nic neplatit

Postiženým firmám a občanům doporučujeme nic neplatit a okamžitě od smlouvy formálně odstoupit a uvést v tomto dokumentu všechny argumenty, které k rozhodnutí vedou. Doporučuji uvést existující judikáty evropských soudů v této a obdobných věcech, které ospravedlňují postup – distancování se od podepsaného formuláře se zavádějícími údaji, jehož cílem je uvést adresáta v omyl.

Postupy Construct Data jsou nepříjemně obtěžující

Postup firmy Construct Data je velmi nepříjemný. Neustále zasílá faktury, hrozí exekucemi, zvyšuje penále. Tím do jisté míry zvyšuje tíseň postiženého, který pod tlakem může neoprávněnou pohledávku uhradit. Zástupci firmy Construct Data se navíc uchylují k obtěžujícím telefonátům, které mají v lidech vyvolat dojem, že se chtějí pouze domluvit. Snaží se tak snížit nárokované částky a v případě neúspěchů opět hrozí sankcemi a exekucí.

Doporučujeme tedy reagovat rázně a jasně, bez jakýchkoliv pochybností tento závazek odmítnout. Ušetřených 80 000 až statisíce korun za to určitě stojí.


Kurzy

Kurzovní lístek: 16.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,250 23,430
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články